عرضه ۴۷ همت نهاده دامی در ۱۴ ماه

کدخبر: 2379960

از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون بیش از ۴۷ همت نهاده دامی مدت دار در سامانه بازارگاه، عرضه شده است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور گفت: در راستای استمرار تولید، حمایت از تولیدکنندگان، تنظیم بازار و تامین پایدار و کافی نهاده‌های دامی، از ابتدای سال ۱۴۰۲ تاکنون، یک میلیون و ۸۳۵ هزار تن ذرت دامی، یک میلیون و ۱۷۹ هزار تن جو دامی و ۱۲۲ هزار تن کنجاله سویا به صورت مدت دار در سامانه بازارگاه عرضه شده است.

حسین شیرزاد افزود: در این مدت، یک میلیون و ۵۱۴ هزار تن ذرت،۹۲۷ هزار تن جو و ۱۰۲ هزار تن کنجاله سویا در سامانه بازارگاه از سوی تولید کنندگان خریداری شده است.

وی، با اشاره به اینکه ارزش ریالی نهاده‌های مدت دار عرضه شده بیش از ۴۷ همت است، افزود: تاکنون بیش از ۳۰ همت از این میزان وصول و مابقی نیز در سررسید وصول خواهد شد.

شیرزاد تاکید کرد: کل مطالبات سر رسید شده وصول نشده کمتر از یک درصد از حجم کل مطالبات بابت توزیع نهاده‌های مدت دار است.

مدیرعامل شرکت پشتیبانی امور دام کشور با تاکید بر اینکه، عرضه نهاده‌های دامی مدت دار موجب آرامش در بازار نهاده‌های دامی، افزایش تولید و تثبیت قیمت‌ها در بازار محصولات پروتئینی شده است، افزود: در سالجاری ۳ کشتی به میزان ۱۷۴ هزار تن کنجاله سویا در مسیر حمل و ۲ کشتی دیگر به میزان ۱۲۵ هزار تن کنجاله سویا در مرحله بارگیری از کشور مبداء است، همچنین ۶ کشتی حامل ۳۶۸ هزار تن کنجاله سویا در انتظار تخلیه و ۳ کشتی دیگر نیز حامل ۱۹۳ هزار تن کنجاله سویا در بندر امام خمینی در حال تخلیه و بارگیری هستند.

وی همچنین گفت: ۴ کشتی حامل ۲۸۶ هزار تن ذرت دامی در بندر امام در انتظار تخلیه و ۶ کشتی حامل ۲۹۳ هزار تن ذرت دامی در این بندر، در حال بارگیری به استان‌های کشور هستند. همچنین ۵۵ هزار تن ذرت دامی در بنادر شمالی در حال بارگیری و حمل به استان‌های کشور و یک کشتی حامل ۷۳ هزار تن ذرت دامی در بندر شهید بهشتی چابهار در حال حمل به سایر استان‌ها است.

منبع: خبرگزاری صدا و سیما
ارسال نظر: