واکسن آنفلوانزای ایرانی در آستانه تست انسانی

کدخبر: 2368704

نجفی گفت: اطلاعات و درخواست تست انسانی واکسن آنفلوانزای ایرانی به کمیته ملی اخلاق ارسال شده است.

نجفی معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی در جمع خبرنگاران اظهار کرد: روند مطالعه و تحقیق یک واکسن کرونا در معاونت تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت دنبال می‌شود و اطلاعات هیچ واکسن دیگری تاکنون به دست ما نرسیده است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت گفت: واکسن های کرونای دیگری در حال مطالعه و تحقیق هستند اما اطلاعات هیچ کدام از این واکسن ها به کمیته ملی اخلاق داده نشده است در نتیجه مستنداتی هم از این واکسن‌ها در اختیار معاونت تحقیقات و فناوری نخواهد بود.

نجفی اظهار کرد: از طریق سازمان غذا و دارو مراحل آزمایشگاهی و حیوانی واکسن های کرونا دنبال می شود و شروع فاز انسانی به این معناست که سازمان غذا و دارو مجوز تست انسانی را بدهد و واکسن از مرحله کمیته ملی اخلاق عبور کند و واکسن ستاد فرمان اجرایی امام خمینی (ره) از کمیته ملی اخلاق عبور کرده و در مرحله اول کارآزمایی بالینی است.

معاون تحقیقات و فناوری وزارت بهداشت درباره واکسن خوراکی کرونا گفت: هنوز اطلاعات مستندی درباره واکسن خوراکی کرونا به دست ما نرسیده است.

نجفی از تست انسانی واکسن آنفلوانزا در آینده نزدیک خبر داد و گفت: اطلاعات و درخواست تست انسانی واکسن آنفلوانزای ایرانی به کمیته ملی اخلاق ارسال شده است اما هنوز مستندات مورد بررسی قرار نگرفته است.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر: