اصناف در سال آینده تا سقف چه میزان سود از مالیات معاف هستند؟

کدخبر: 2369845

عضو کمیسیون تلفیق گفت:بر اساس مصوبه کمیسیون سود سالانه اصناف تا سقف ۱۰۰ میلیون تومان در سال ۱۴۰۰ از پرداخت مالیات معاف شد.

رمضانعلی سنگدوینی عضو کمیسیون تلفیق لایحه بودجه 1400 مجلس شورای اسلامی در تشریح جزئیات مصوبه اعضای این کمیسیون  جهت حمایت از اصناف و تولیدکنندگان، اظهار داشت: با مصوبه کمیسیون درآمد مشمول مالیات واحدهای تولیدی به منظور حمایت از تولید و صاحبان کسب و کار علاوه بر معافیت های قانونی و بخشودگی ها و مشوق های مالیاتی از 5 درصد معافیت در سال آینده برخوردار شد.

وی با بیان اینکه با این مصوبه کمیسیون تلفیق مالیات واحدهای تولیدی از 25 درصد به 20 درصد کاهش می‌یابد، ادامه داد:مصوبه کاهش مالیات مستقیم تولید کنندگان درسال 1400 با اکثریت آرای اعضای کمیسیون تلفیق تصویب و در جهت حمایت از تولیدکنندگان و در سال جهش تولید انجام شد.

عضو کمیسیون تلفیق بیان داشت: همچنین بر اساس مصوبه کمیسیون سود سالانه اصناف تا سقف 100 میلیون تومان در سال 1400 از پرداخت مالیات معاف می‌باشد.

به گزارش تسنیم، مصوبات کمیسیون تلفیق پس از توصیب در جلسه علنی و تایید شورای نگهبان تبدیل به قانون شده و از سول دولت ابلاغ می‌شود.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر: