بازتاب گسترده انتخابات ریاست جمهوری ایران در رسانه‌های عربی

کدخبر: 2380169

خبر آغاز انتخابات ریاست جمهوری در ایران بازتاب گسترده ای در رسانه‌های عربی منطقه داشته و این رسانه‌ها از همان ساعت اولیه آغاز رای گیری به بازتاب وسیع این خبر پرداختند.

  انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری صبح امروز جمعه 8 تیرماه آغاز شد و تا ساعت 18 ادامه دارد و در صورت نیاز، وزیر کشور دستور تمدید انتخابات را صادر می‌کند. 61 میلیون و 452 هزار و 321 نفر واجد شرایط رای دادن در داخل و خارج کشور هستند که می بایست از بین آقایان مسعود پزشکیان، مصطفی پورمحمدی، سعید جلیلی و محمدباقر قالیباف به یک نفر رای دهند.

رسانه‌های منطقه هم همزمان با آغاز انتخابات سراسری در ایران به بازتاب گسترده این خبر پرداختند و ضمن انعکاس آغاز انتخابات به بازتاب سخنان امروز رهبر معظم انقلاب بعد از انداختن رایشان به صندوق‌ پرداختند.

شبکه «الجزیره» قطر گزارش داد که انتخابات زودهنگام ریاست جمهوری با رقابت بین چهار نامزد اصلی از صبح امروز در سراسر ایران آغاز شد.

این شبکه همچنین حضور مقام معظم رهبری در آغازین ساعت رای گیری در پای صندوق های رای و نیز سخنان ایشان را بازتاب داد.

شبکه خبری «المیادین» نیز خبر بازگشایی صندوق‌های رای به روی رای دهندگان ایرانی را در خبر اولیه بازتاب داد.

این شبکه همچنین به بازتاب سخنان رهبری معظم انقلاب بعد از حضور ایشان در رای گیری پرداخت و از قول ایشان گزارش داد که عزّت جمهوری اسلامی و آبروی جمهوری اسلامی در دنیا متوقف به حضور مردم است.

شبکه «المنار» امروز جمعه به پوپشش اخبار چهاردهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری ایران پرداخت و در تیتر خبر خود از حضور گسترده مردم ایران در پای صندوق‌های خبر خبر داد و نوشت: هجوم شهروندان ایرانی برای شرکت در انتخابات ریاست جمهوری به مراکز رای‌گیری.

خبرگزاری رسمی سوریه «سانا» نیز به پوشش اخبار انتخابات ایران پرداخت و اخبار مربوط به حضور رهبر معظم انقلاب در پای صندوق رأی و سخنان ایشان در زمان انداختن رأی به صندوق را گزارش داد.

روزنامه فرامرزی «رای الیوم» نیز به روند رای گیری در ایران در ایران پرداخت و نوشت: روند رای گیری در ایران برای انتخاب رئیس جمهور جدید آغاز شد و آیت الله خامنه‌ای رای خود را به صندوق انداخت.

شبکه خبری «العربیه» نیز گزارش داد که رای‌گیری برای چهاردهمین دوره انتخابات ریاست‌جمهوری صبح جمعه 8 تیر در ایران آغاز شد.

این شبکه نوشت که در این دوره از رقابت‌ها سعید جلیلی، محمدباقر قالیباف، مصطفی‌ پورمحمدی و مسعود پزشکیان حضور دارند.

خبرنگار رسانه روسی «راشا تودی» به حضور گسترده مردم در انتخابات چهاردهمین دوره ریاست جمهوری اشاره کرد و گفت: با گذشت چند ساعت از زمان شروع انتخابات لحظه به لحظه بر شمار رای دهندگان افزوده می‌شود. شمار زیادی در داخل حوزه رای گیری هستند و شمار زیادی نیز در صف رای دادن هستند.

منبع: تسنیم
ارسال نظر: