شانه خالی کردن دولت از اجرای اقتصاد مقاومتی

واعظی: اختیارات اجرای اقتصاد مقاومتی را به استان‌ها واگذار کردیم!

کدخبر: 2065670

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تفویض اختیارات اجرای اقتصاد مقاومتی به استان ها روند اجرای اقتصاد مقاومتی سرعت بیشتری می گیرد.

به گزارش « نسیم آنلاین » وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات گفت: با تفویض اختیارات اجرای اقتصاد مقاومتی به استان ها روند اجرای اقتصاد مقاومتی سرعت بیشتری می گیرد.

محمود واعظی امروز در نشست ستاد فرماندهی اقتصاد مقاومتی مازندران که در استانداری مازندران برگزار شد، گفت: اکنون در دولت مشکلات از حالت همایشی خارج و به اقدامات عملی در آن حوزه‌ها اقدام شده است.

واعظی با اشاره به اینکه با وجود همه مشکلات و کاهش قیمت نفت در سال گذشته، در سال جاری در مقایسه با سال گذشته همه شاخص های اقتصادی رشد معنی‌داری کرده است، اظهار کرد: این نشان می دهد هنوز قبل از به نتیجه رسیدن اقتصاد مقاومتی فرهنگ اقتصادی نهادینه شده است.

وی با بیان اینکه امسال امید است که رشد اقتصادی کشور تا پایان سال به پنج درصد برسد، افزود: علائم خوبی را در رشد اقتصادی شاهد هستیم؛ در بخش صنعت رشد ۸.۸ درصد، در کشاورزی چهار درصد و در مجموع رشد اقتصادی بالای چهار درصد را شاهدیم و وضعیت در نیمه دوم سال بسیار بهتر از نیمه اول سال خواهیم بود.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه باید این شاخص های منجر به رونق اشتغالزایی و معیشت مردم شود، افزود: باید در اشتغالزایی و گشایش در معیشت طبقه متوسط مردم تلاش وافری داشته باشیم.

وی با بیان اینکه باید تا پایان سال نقشه راهی را به عنوان پیگیری موضوعات مطرح کنیم، افزود: اگر بتوانیم به گونه ای اختیارات را به استان ها تفویض کنیم روند اقتصاد مقاومتی در استانها با سرعت بیشتری صورت می گیرد و برای این مهم نمی توانیم تغییر ناگهانی داشته باشیم.

وزیر ارتباطات تاکید کرد: چارچوبی برای اقتصاد مقاومتی تعیین شده و فعالیت اقتصاد مقاومتی در مازندران در ریل درستی قرار گرفته است و اقداماتی که برای حل موانع تولید صورت گرفته نوعی پیش نیاز اقتصاد مقاومتی و اقدام بسیار خوبی است.

واعظی با اشاره به اینکه برای پیگیری موضوعات در استان علاوه بر اقدامات میدانی به صورت تخصصی و سوژه به سوژه بررسی کنیم، افزود: من آمادگی دارم در تهران و استان ها برای حل مسائل و مشکلات استان پیگیری لازم را داشته باشم.

وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به اینکه مازندران با داشتن پروژه هایی همچون سد، نیروگاه زباله سوز و آزادراه باید اقدامات بزرگی انجام دهد، تصریح کرد: استان مازندران از نظر توانایی مدیران و امکانات و ظرفیت های لازم توانمندی های خوبی دارد و باید با بالفعل کردن پروژه ها تغییرات بسیار خوبی را در استان شاهد باشیم.

وی با اشاره به اینکه گردشگران سالانه ۵ هزار میلیارد تومان در استان مازندران هزینه می کنند، افزود: باید در بخش گردشگری ساماندهی صورت گیرد و با جامع نگری در همه بخش ها به رونق اقتصادی استان کمک شود.

ارسال نظر: