ورود سازمان بازرسی به موضوع واردات واگن

کدخبر: 2375594

شرکت واگن پارس در عرصه تولید واگن نیز بسیار توانمند است، اما بعضا شاهد واردات واگن هستیم که این امر خلاف قانون است چراکه قانون حمایت از تولید اجازه نمی دهد کالایی که توان ساخت آن در کشور وجود دارد، وارد شود.

رییس سازمان بازرسی کل کشور در حاشیه بازدید از شرکت واگن پارس مپنا در اراک گفت: واردات واگن، در شرایطی که امکان تولید آن در کشور وجود دارد، خلاف قانون است و سازمان حتما به موضوع ورود می کند و اگر خلاف قانون عمل شده باشد متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.

دکتر خدائیان در جمع خبرنگاران با اشاره به اجرای صحیح قوانین و نظارت برای حسن جریان امور به عنوان وظیفه سازمان بازرسی اظهار کرد: در این  راستا سعی شده است که بازرسی ها مسئله محور باشند و مسائل مهمی که تمرکز روی آنها بسیاری از منشاءهای سوءجریانات را شناسایی و مسدود می کند، در دستور کار قرار دارد.

وی تصریح کرد: برنامه سازمان در سال جاری بر گلوگاه های فساد تمرکز دارد و به جای برخورد با مفسد با گلوگاه های ایجاد فساد برخورد می شود، چراکه برخورد با گلوگاه باعث حذف مفسدین می شود. تاکنون گلوگاه های مهم شناسایی شده است و یکی پس از دیگری با آنها برخورد می شود و جهت مقابله در اختیار دولت قرار می گیرند.

رییس بازرسی کل کشور در خصوص بازدید از شرکت واگن پارس اظهار کرد: خوشبختانه این شرکت فعال است و ساخت واگن و لوکوموتیو را دنبال می کند و آماده تامین نیاز کشور است.

وی در خصوص مشکلات این شرکت تصریح کرد: یکی از مشکلات شرکت واگن پارس این است که مسئولان وزارت راه و شهرسازی باید از قبل نیازهای خود را به این شرکت که ظرفیت تولید لوکوموتیو را دارد سفارش دهند، اما متاسفانه به موقع سفارش نمی دهند و تقاضای واردات لوکوموتیو را به دولت می دهند در حالی که اگر به موقع ثبت سفارش کنند، واگن پارس توان و ظرفیت تولید لوکوموتیو را دارد، همچنین شرکت در عرصه تولید واگن نیز بسیار توانمند است، اما بعضا شاهد واردات واگن هستیم که این امر خلاف قانون است چراکه قانون حمایت از تولید اجازه نمی دهد کالایی که توان ساخت آن در کشور وجود دارد، وارد شود. سازمان حتما به موضوع ورود می کند و اگر خلاف قانون عمل شده باشد متخلفان به مراجع ذیصلاح معرفی می شوند.

خدائیان افزود: شرکت واگن پارس، به مپنا واگذار شده است، اما هنوز سند مالکیت سهام آن واگذار نشده و این امر در اخذ تسهیلات مشکل ایجاد کرده است. باید با کمک وزارت دفاع و استانداری مرکزی نسبت به انتقال اسناد مالکیت سهام به این شرکت اقدام شود تا واگن پارس تولیدات خود را گسترش دهد. پیگیر انتقال مالکیت سهام واگن پارس خواهیم بود.

 

ارسال نظر: