تکنولوژی های به روز در صنعت آبیاری !

کدخبر: 2368572

یکی از دستگاه­هایی که امروزه کاربرد زیادی در زمینه آبیاری قطره­ای پیدا کرده و روند آبیاری را سهولت بخشیده است، تایمر آبیاری می باشد. این وسیله در انواع مختلفی مثل تک کاناله یا دو کاناله و به صورت دیجیتالی یا مکانیکی عرضه می شود. در این مقاله ضمن معرفی خدمات فروش ایران پمپ در زمینه انواع تایمرهای آبیاری، با ویژگی ها و کاربردهای تایمر آبیاری قطرهای آشنا خواهیم شد.

نسیم آنلاین :

تایمر آبیاری

یکی از دستگاه­هایی که امروزه کاربرد زیادی در زمینه آبیاری قطره­ای پیدا کرده و روند آبیاری را سهولت بخشیده است، تایمر آبیاری می باشد. این وسیله در انواع مختلفی مثل تک کاناله یا دو کاناله و به صورت دیجیتالی یا مکانیکی عرضه می شود. در این مقاله ضمن معرفی خدمات فروش ایران پمپ در زمینه انواع تایمرهای آبیاری، با ویژگی ها و کاربردهای تایمر آبیاری قطرهای آشنا خواهیم شد.

خدمات فروش دستگاههای تایمر آبیاری ایران پمپ

ایران پمپ یکی از بازرگانی های مطرح در ایران و مجموعه­ای است که انواع و اقسام تجهیزات کاربردی صنعتی و آبیاری را عرضه و به فروش می رساند. یکی از محصولات کاربردی این بازرگانی در حوزه آبیاری خانگی، محیطی یا کشاورزی، دستگاه تایمر آبیاری است که برای تنظیم مدت زمان و دوره زمانی لازم برای آبیاری به صورت خودکار مورد استفاده قرار می گیرد. تایمر آبیاری ارائه شده توسط ایران پمپ، در انواع تک خروجی و دو خروجی وجود داشته و به صورت دستگاهی با صفحه نمایش دیجیتالی یا بدون آن (مکانیکی) عرضه می شود. محصولات فروشگاهی تایمر آبیاری قطره­ای ایران پمپ از برندهای معروف و مشهوری چون آکوا، اوربیت، آمیکو و بهکو ارائه شده و با بهترین کیفیت، جنس، ماندگاری و گارانتی مدت­دار به فروش می رسد.

انواع تایمر آبیاری:

در یک دسته­بندی کلی، تایمرها را به دو دسته تک خروجی و دو خروجی تقسیم می کنند. از نوع تک خروجی (تک کاناله) زمانی استفاده می شود که شما بخواهید یک زمین یا محوطه خاص را طی یک برنامه زمانی مشخص و به صورت دوره­ای آبیاری کنید. مثلاً در زمین خود فقط درختانی دارید که لازم است هر چند روز یک بار آبیاری شوند. اما نوع دو خروجی (دو کاناله) دارای دو خروجی است که نسبت به نوع تک کاناله دارای انعطاف بیشتری بوده و برای آبیاری دو زمین یا دو محوطه به صورت جداگانه بکار می رود. در این حالت امکان تنظیم دوره آبیاری و مدت زمان آن به صورت متفاوت برای دو بخش مختلفی که باید آبیاری شوند، وجود دارد. به طور مثال شما در قسمتی از زمین خود انواع سبزیجات را دارید که باید دو روز یک بار آبیاری شوند و در قسمتی دیگر درختان اناری دارید که 12 روز یک بار باید آبیاری شوند. در این حالت نوع دو کاناله بسیار مفید می باشد.

هر یک از انواع دسته­های فوق ممکن است دارای صفحه نمایش دیجیتالی باشند یا آنرا نداشته باشند. مزیت داشتن آن در نمایش مدت زمان آبیاری، دوره زمانی، ساعت روز، درصد شارژ باطری و ... می باشد.

آبپاش هانتر

یکی از دستگاه­هایی که امروزه کاربرد زیادی در زمینه آبیاری زمین چمن و پوشش گیاهی دارد و روند آبیاری را به صورت بهینه و منظم انجام می دهد، آبپاش می باشد. این وسیله در انواع مختلفی مثل ثابت یا چرخان عرضه شده و به فروش می رسد. در این مقاله ضمن معرفی خدمات فروش ایران پمپ در زمینه انواع آبپاش، با ویژگی ها و کاربردهای  آبپاش هانتر آشنا خواهیم شد.

خدمات فروش آبپاش هانتر ایران پمپ

ایران پمپ عرضه­کننده محصولات صنعتی خاص و وسایل آبیاری مختلف در ایران می باشد. این بازرگانی در حوزه آبیاری، وسایلی مختلف چون آبپاش، تایمر قطره­ای، مه پاش، شیربرقی و قطره­چکان را عرضه می کند. آبپاش وسیله­ای است که برای پخش یکنواخت آب به صورت ذرات بسیار ریز و یکنواخت در یک دایره به شعاع مشخص بکار برده می شود. یک کاربرد بسیار رایج آن در آبیاری زمین­های چمن در پارک­های تفریحی و جنگلی می باشد. بازرگانی ایران پمپ انواع آبپاش هانتر را از مدل­های مختلف و با ویژگی­ها و مشخصات کامل در سایت فروشگاهی خود به آدرس iran-pump.com ارائه می دهد. این محصولات از کیفیت مطلوبی برخوردار بوده و طول عمر بالایی نیز دارند.

آبپاش­­های ارائه شده توسط ایران پمپ از قیمت مطلوبی برخوردارند و دارای ضمانت پس از فروش نیز می باشند. با تهیه آبپاش هانتر از ایران پمپ و نصب آن در مکان­های موردنظر می توانید محوطه یا زمین موردنظر را به صورت یکنواخت و مرتب آبیاری کنید و دیگر نیاز به استفاده از شیلنگ و اتلاف وقت نیست، ضمن اینکه فرآیند آبیاری با مصرف بهینه و اندازه متناسب آب انجام شده که به رشد بهتر گیاهان نیز کمک می کند.

انواع مه پاش صنعتی و کاربردهای آن

خنک ساختن محیط کار موجب بازدهی بالا در صنایع می­شود. دستگاه مه پاش بر اساس عمل تبخیر آب، که گرمای محیط را برای این فرایند جذب می­نماید، موجب خنک شدن فضای محیط می­گردد. این دستگاه بر اساس نوع کارکرد به انواع خانگی و صنعتی دسته­بندی می­شود. دستگاه­های مه پاش صنعتی بر اساس عمل­کرد خود به سه دسته دیسکی، التراسونیک و نازلی تقسیم­بندی می­شوند.

در صنایع مختلف وضعیت فضای محیط کار بر راندمان محصولات تولید شده تاثیر به­سزایی دارد، لذا فراهم نمودن یک فضای مساعد از نظر دما و رطوبت امر ضروری به نظر می­رسد. دستگاه­های خنک کننده امروزی به دلیل مصرف برق و انرژی بالایی که دارند نمی­توانند برای حل این مسئله راه­حل مناسبی به نظر برسند. دستگاه مه پاش با تولید رطوبت و بخار و مصرف انرژی پایین­تر نسبت به دستگاه­های دیگر به بهبود فضای محیط صنعتی کمک زیادی می­نماید. این دستگاه با توجه به نوع ساخت آن در صنایع مختلفی به­کار می­رود. در ادامه انواع مه پاش صنعتی و کاربردهای مختلف آن در صنایع مختلف را بررسی می­کنیم.

انواع مه پاش

دستگاه مه پاش بر اساس عمل تبخیر آب، که گرمای محیط را برای این فرایند جذب می­نماید، موجب خنک شدن فضای محیط می­گردد. این دستگاه بر اساس نوع کارکرد به انواع خانگی و صنعتی دسته­بندی می­شود. دستگاه مه پاش خانگی در ویلاها، آزمایشگاه، رستوران و گل­خانه­های کوچک مورد استفاده قرار می­گیرد. با توجه به نیاز مبرم صنایع به دستگاه­های مه پاش، نوع صنعتی آن کاربرد­های فراوانی در صنایع مختلف دارد.

انواع رطوبت ساز و مه پاش صنعتی

دستگاه­های مه پاش صنعتی بر اساس عمل­کرد خود به سه دسته تقسیم می­شوند که به تفصیل در ادامه آورده شده­اند.

مه پاش دیسکی از یک فن بزرگ و ضدزنگ در ساختار خود بهره می­برد. این فن با سرعت بسیار بالای خود آب برخورد کرده به آن را به­صورت پودر شده تبدیل کرده و در هوا پخش می­نماید. این کار موجب ایجاد یک مه مناسب و رطوبت در محیط می­گردد. در صنایع کشاورزی مانند مرغ­داری­، سالن پرورش قارچ، دام­داری­­ها و گل­خانه­ها کاربرد فراوانی دارد. برای سم­پاشی محیط نیز می­توان از این نوع مه پاش استفاده کرد. همچنین این دستگاه برای غبارگیری در صنایعی مانند باتری­سازی به کار می­رود.

ارسال نظر: