بهترین تولیدکنندگان ماشین آلات صنایع غذایی کدامند؟

کدخبر: 2379767

پیشرفت صنایع غذایی و نوشیدنی در کل دنیا به تجهیزات تولید و فرآوری مواد غذایی در مقیاس صنعتی وابسته است. البته صنایع غذایی شامل مجموعه ای از فعالیت ها، شامل تولید، نگهداری و پخش مواد غذایی می باشد که ماشین آلات صنعتی اغلب در قسمت تولید، فرآوری و نگهداری مورد استفاده قرار می گیرند، در کشور عزیزمان نیز تولید کنندهای کوچک و بزرگ از کارگاه های کوچک گرفته که حتی در منزل کسب و کار خود ار راه اندازی نموده اند تا کارخانجات بزرگی که به بحث صادرات راه پیدا کرده اند، همگی به هم متصل هستند از این رو تولیدکنندگان ماشین آلات صنایع غذایی ایرانی با تلاش های روز افزون توانسته اند که پا به پای ماشین سازان بزرگ دنیا حرکت کرده و رشد کنند، در ادامه به معرفی برترین تولیدکنندگان ماشین آلات صنایع غذایی خواهیم پرداخت.

شرکت آریا صنعت

شرکت آریا صنعت تولید کننده ماشین آلات و خطوط صنایع غذایی در ظرفیت های مختلف، فعالیت خود را از سال 1389 شروع کرد و به صورت رسمی از سال 1394 به گسترش فعالیت خود ادامه داد و با شعار آریا صنعت؛ تلفیقی از صنعت و تجربه اکنون جز بزرگ ترین تولید کنندگان و طراحان ماشین آلات صنایع غذایی در خاورمیانه می باشد، از ماشین آلات تولیدی این شرکت به ساخت انواع دستگاه خشک کن به صورت تخصصی (دستگاه خشک کن میوه و سبزی، خشک کن گوشت، مرغ و ماهی، خشک کن جلبک، خشک کن دارو و... بصورت خشک کن تونلی، کابینی، روتاری و درام درایر)، انواع دستگاه سیل وکیوم، دستگاه شرینک پک (شیرینگ کابینی و تونلی) و سایر ماشین آلات بسته بندی از قبیل دستگاه بسته بندی ساشه، دستگاه های توزین دار و... که بعنوان دستگاه بسته بندی خشکبار، حبوبات، سبزیجات، بسته بندی گوشت، مرغ و... مورد استفاده قرار می گیرند، دستگاه تفت در ظرفیت های مختلف، دستگاه آبگیری صنعتی و... و همینطور انواع خطوط تولید و شستشو، علاوه بر موارد گفته شده این شرکت توانایی طراحی و ساخت ماشین آلات و خطوط تولید غذایی سفارشی ساز را نیز دارد و در کنار فعالیت های داخلی، این شرکت از بحث صادرات نیز غافل نشده اند. صادرات به کشورهایی همچون سوئد، کانادا، آذربایجان، ترکمنستان، اوگاندا، مالی، افغانستان، عراق و... از دستاوردهای مهم شرکت آریا صنعت، کسب تندیس بیست و پنجم و بیست و ششمین نمایشگاه بین المللی چاپ، بسته بندی و ماشین آلات وابسته، بعنوان شرکت برگزیده در بخش طراحی و تولید ماشین آلات صنعتی میباشد.

Picture3

شرکت اطلس اقتدار صنعت گران

این شرکت بعنوان سازنده ماشین آلات صنایع غذایی در استان آذربایجان شرقی، شهر تبریز در سال 1394 تاسیس گردید و فعالیت خود را با خط تولید ویفر شروع کرد و امروزه جز شرکت های نامی در زمینه خط تولید اتوماتیک ویفر، بیسکوئیت، کیک لایه ای، کاپ کیک و کلوچه و ماشین آلات نان و شیرینی می باشد، این خطوط در بسیاری از شهرهای ایران و کشورهای دنیا قابل بهره برداری و در حال فعالیت می باشند، صادرات تولیدکنندگان عزیز ایرانی به سراسر دنیا باعث افتخار تمام هموطنان ما می باشد، از افتخارات دیگر این شرکت حضور در اکثر نمایشگاه های تبریز می باشد.

آرگون صنعت سپاهان

شرکت آرگون صنعت سپاهان طراح و سازنده انواع مخازن تمام استنلس استیل و دستگاه های صنایع لبنی در استان اصفهان میباشد، این شرکت با شعار تداوم کیفیت و نوآوری در سال 1374 تاسیس گردید و پس از دو دهه تلاش و پشتکار و به همت متخصصان فنی و زحمتکش خود به یکی از قطب های ساخت مخازن حمل و نگهداری کشور تبدیل شده است که نام آوران صنایع غذایی از محصولات این شرکت به خوبی یاد می کنند، از سایر ماشین آلات ساخت این شرکت می توان به مخازن تحت فشار، تبادل کننده های حرارتی، میکسر پودر، ذوب کن کوره، ب میکس و اسپری درایر اشاره کرد. از افتخارات این شرکت حضور در نمایشگاه های شهر آفتاب و آگروفود می باشد.

صنایع تولیدی شیرزاد

شرکت شیرزاد در سال 1360 با یک تیم بسته بندی و پرکن تاسس گردید، در ابتدا بیشترین حجم تولیدات شرکت را پرکن ها تشکیل می دادند که شامل پرکن پودری و مایعات بود. شرکت شیرزاد در آغاز فعالیت خود فقط دو مدل دستگاه طراحی کرده بود که در سال 1397 به 250 مدل و سایز افزایش پیدا کرد، بازنگری مداوم در طراحی و ساخت و به روز رسانی اطلاعات در تمام زمینه ها و ارائه طرح های جدید در بیش از سه دهه فعالیت از افتخارات شرکت شیرزاد می باشد، صنایع تولیدی شیرزاد هم اکنون در استان البرز، شهرک صنعتی هشتگرد مشغول فعالیت می باشند و از محصولات این شرکت به ساخت انواع دستگاه پرکن، دستگاه شرینک پالت، دستگاه استرچ پالت، دستگاه شرینک پک، دستگاه پالتایزر و دیپالتایزر می توان اشاره کرد.

تولیدی صنعتی سردسیر

صنعت بستی سازی در ایران با قدمتی طولانی در سال 1354 تاسیس گردیده است، پشتکار و خلاقیت در کار موجب شده است تا کارخانه سردسیر بعنوان پیشروترین کارخانه سازنده تولید انواع ماشین آلات بستنی و بسته بندی در ایران و خاورمیانه معرفی گردد. این کارخانه به صورت تخصصی به امر طراحی و ساخت ماشین آلات تولید بستنی پرداخته است و از ماشین آلات ساخت این شرکت می توان به دستگاه های اتوماتیک تولید بستنی فانتزی و چوبی، ماشین آلات بسته بندی، فریزرهای یکسره، ماشین ها پرکن و تونل ها انجماد اشاره کرد.

عامر تکاپو صنعت کیمیا

شرکت عامر تکاپو صنعت کیمیا حدود 20 سال پیش با هدف ساخت ماشن آلات صنایع غذایی در استان خراسان رضوی، شهر مشهد تاسیس گردید و تخصص اصلی این شرکت ساخت دستگاه های ردیف کن بطری های غیر شیشه ای می باشد، از افتخارات این شرکت کار کردن با برندهای معتبر داخلی و خارجی می باشد، کاربری سریع و آسان این دستگاه ها بصورت کامل به اپراتور شرح داده می شود، دستگاه های ساخت این شرکت در ظرفیت های مختلف طراحی و ساخته می شوند.

Picture3

فن گستران صنعت پودر پارسه

این شرکت دانش بنیان سازنده دستگاه های خشک کن و تغلیظ کننده در استان فارس، شهر شیراز فعالیت دارد و از افتخارات شرکت فن گستران، ساخت دستگاه های اسپری درایر با سیستم اتمایزر نازلی، روتاری و با فرآیند یک مرحله ای تا سه مرحله ای برای تولید محصولات با حلالیت فوری، همچنین در زمینه طراحی و ساخت تغلیظ کننده های مواد غذایی و همچنین اواپراتور که تغلیظ محلول رقیق را در خلا انجام می دهد که در ظرفیت های مختلف می باشد، از پروژه های اجرا شده توسط این شرکت می توان به طراحی و ساخت تجهیزات بزرگ ترین واحد شیر خشک کشور، طراحی و ساخت تجهیزات بزرگ ترین سایت تولید پودر شیرین بیان کشور، تولید پودر از پساب کارخانجات نشاسته به ظرفیت 500 مترمکعب در روز اشاره کرد.

Picture1

پارسیان طرح سینا

تخصص اصلی این شرکت که در استان قزوین مشغول به فعالیت می باشد، ساخت ماشین آلات دربندی و میکسر هموژنایزرهای تحت خلا جهت تولید انواع سس ها، محصولات آرایشی، بهداشتی و دارویی می باشد و از دیگر ماشین آلات ساخت این شرکت میتوان به انواع میکسرهای پودر مرطوب و خشک، برش صیفی جات و سبزیجات ریشه ای، دستگاه مولد سرکه، دستگاه شیشه برگردان و شستشوی ظرف و دستگاه درجه بندی زیتون را می توان نام برد، این شرکت در سال 1398 به عنوان شرکت دانش بنیان در حوزه ماشین آلات و تجهیزات پیشرفته برگزیده شد.

Picture1

 

ارسال نظر: