آمادگی چین برای ارائه‌ی واکسن رایگان از شهریور۹۹

کدخبر: 2373533

رییس فرهنگستان علوم پزشکی در نامه‌ای خطاب به محمد جواد ظریف ضمن اشاره به آمادگی چین برای ارایه رایگان واکسن کرونا در مقیاس وسیع از شهریور سال گذشته از اقدامات وزارت امور خارجه در این حوزه تقدیر کرد

 دکتر سیدعلیرضا مرندی در نامه‌ای به خطاب به محمد جواد ظریف آورده است: «با احترام بدینوسیله از تلاش‌های دلسوزانه شما در مدت تصدی وزارت امور خارجه در مقابله با تحریم‌های ظالمانه امریکای جنایتکار و کشور‌های غربی حامی او که با قساوت تمام مردم عزیز کشورمان را از ابتدایی‌ترین حقوق مسلم خود یعنی دسترسی به دارو و تجهیزات پزشکی محروم نمودند، تشکر و قدردانی می‌نمایم.

تمهیدات جنابعالی و همکاران شریف‌تان در تامین واکسن کشور از یکسال پیش در شهریور ماه سال گذشته، که کشور چین آمادگی داشت فاز سوم تست بالینی را در ایران انجام دهد و برای این کار حتی واکسن رایگان در مقیاس وسیع هم ارائه می‌داد، قابل تقدیر است.

متاسفانه تلاش‌های دستگاه دیپلماسی به مسوولیت جنابعالی در تامین بموقع واکسن از چین در سال گذشته آن هم در حد وسیع، توسط عده‌ای که سخنان‌شان در رسانه‌های غربی و معاند نظام خریدار دارد و دائما افکار عمومی را بر علیه واکسن‌های چینی و روسی تهییج می‌نمودند، در زمان خود موثر واقع نشد و متاسفانه ایمن سازی عمومی را بر ضد کرونا به تاخیر انداخت. در حالیکه کشور‌های ترکیه و امارات از همین مسیر با واکسن‌های چینی مردم خود را واکسینه کردند.

امید است دولت جدید بدون توجه به تبلیغات سوء عده‌ای مغرض، نسبت به تامین حداکثری و هرچه سریع‌تر واکسن تولید داخل و وارداتی اقدام نماید.

در پایان از تلاش‌های جنابعالی و همکاران‌تان در دستگاه دیپلماسی کشور در زمینه تسهیل تامین کالا‌های اساسی مرتبط با سلامت مردم تشکر و قدردانی نموده و از درگاه خداوند متعال توفیق روز افزون جنابعالی را در خدمت به نظام جمهوری اسلامی ایران خواستارم.»

 

منبع: ايسنا
ارسال نظر: