بلینکن: تشدید تنش با ایران به نفع آمریکا و اسرائیل نیست

کدخبر: 2379324

وزیر امور خارجه آمریکا امروز در جمع گروهی از رهبران آمریکایی یهودی تاکید کرد که تشدید تنش با ایران در راستای منافع ایالات متحده و رژیم صهیونیستی نیست.

«آکسیوس» به نقل از یکی از افراد حاضر در جلسه، اعلام کرد که بلینکن به این رهبران نگفته است که رژیم صهیونیستی باید از پاسخ به ایران خودداری کند و وی تاکید کرده که این تصمیم اسرائیل است.

این منبع به آکسیوس گفت که «اما پیام او [بلینکن]این بود که تا حد امکان هوشمند، راهبردی و محدود باشید.»

به گفته ۲ نفری که در جلسه حضور داشتند، بلینکن گفته است که «ما هرگز به اسرائیل نمی‌گوییم که چه کار کند» و دولت بایدن صرفاً بهترین توصیه را به اسرائیل می‌دهد.

بر اساس این گزارش، دولت «جو بایدن» رئیس‌جمهوری آمریکا و چند کشور غربی دیگر که با رژیم صهیونیستی متحدند، از «بنیامین نتانیاهو» نخست‌وزیر این رژیم می‌خواهند که در اقدام تلافی‌جویانه خود علیه ایران که می‌تواند منجر به جنگ منطقه‌ای شود، با عجله و بدون فکر عمل نکند.

یک مقام ارشد آمریکایی به آکسیوس گفت: ارزیابی ایالات متحده این است که ایران به هر حمله مهم و آشکار اسرائیل به خاک ایران با دور جدیدی از حملات موشکی و پهپادی پاسخ خواهد داد.

وزیر امور خارجه آمریکا دیروز (دوشنبه) نیز اظهار داشت که ایالات متحده ۳۶ ساعت گذشته را صرف «هماهنگی یک پاسخ دیپلماتیک به منظور جلوگیری از تشدید تنش‌ها» پس از پاسخ موشکی و پهپادی ایران به اسرائیل کرده است.

وی با ادعای اینکه «آمریکا به دنبال تشدید تنش‌ها نیست»، گفت: ما [همچنان]به دفاع از اسرائیل ادامه می‌دهیم و از کارمندان خود در منطقه محافظت می‌کنیم.

از سوی دیگر، بایدن پیشتر به نتانیاهو اعلام کرد که ایالات متحده در اقدامات تهاجمی علیه ایران شرکت نخواهد کرد.

 

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
ارسال نظر: