شکایات ترامپ نتیجه انتخابات را تغییر نخواهد داد

کدخبر: 2365290

دستیار سابق کاخ سفید نوشت: تاکنون مدرکی وجود نداشته و در صورتی که همین روند ادامه داشته باشد، وقتی ایالت‌ها تایید نتایج خود را آغاز کنند، شانس ترامپ در دادگاه به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

«کارل روو» دستیار سابق کاخ سفید و تحلیلگر سیاسی پیشکسوت معتقد است تلاش‌های ترامپ برای عوض کردن نتیجه انتخابات، اثربخش نخواهد بود.

او در یادداشتی برای نشریه «وال استریت ژورنال»، نوشت: تلاش‌های ترامپ بعید است یک ایالت را از فهرست (ایالت‌های پیروز) بایدن خارج کند و قطعاً آن‌ها برای تغییر نتیجه نهایی کافی نخواهند بود.

به گزارش وبگاه خبری «هیل»، روو در ادامه نوشت تاکنون مدرکی وجود نداشته و در صورتی که همین روند ادامه داشته باشد، وقتی ایالت‌ها تایید نتایج خود را آغاز کنند، شانس ترامپ در دادگاه به میزان قابل توجهی کاهش خواهد یافت.

او که در دولت «جورج دابلیو بوش» خدمت کرده و به طور منظم به عنوان تحلیلگر سیاسی در شبکه «فاکس نیوز» حضور می‌یابد، گفت ترامپ و تیمش حق دارند اطمینان یابند که همه آرا در انتخابات قانونی بوده‌اند. وی در ادامه از رئیس‌جمهور آمریکا خواست بعد از آزمودن همه گزینه‌های قانونی پیش‌روی خود، نتیجه انتخابات را بپذیرد.

این مقام سابق نوشت: بستن این انتخابت گامی سخت اما ضروری در جهت احیای وحدت و تعادل سیاسی است. رئیس‌جمهور باید به محض این که روزهای او در دادگاه تمام شد نقش خود را برای متحد کردن کشور از طریق انتقال مسالمت‌آمیز و رها کردن شکایات انجام دهد.

پس از شمارش بخش عمده آرای انتخابات امسال آمریکا، رسانه‌های مختلف این کشور شامل «آسوشیتدپرس»، «سی‌اِن‌اِن» و حتی «فاکس نیوز» جمهوری‌خواه، بایدن و «کامالا هریس» را به عنوان رئیس‌جمهور و معاون رئیس‌جمهور منتخب، برنده انتخابات ریاست جمهوری و دونالد ترامپ و «مایک پنس» معاونش را بازنده آن خواندند.

به دنبال این تحولات، بایدن و هریس با ایراد یک سخنرانی رسما خودشان را پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا خواندند اما ترامپ ضمن نپذیرفتن شکست، از رجوع خود به دادگاه برای متوقف کردن آنچه «تقلب بزرگ در انتخابات» خوانده است، خبر داد.

با توجه به عدم پذیرش شکست از جانب نامزد جمهوری‌خواهان و در جریان بودن برخی اقدامات حقوقی، بایدن زمانی می‌تواند خود را پیروز قطعی انتخابات بداند که توسط مجمع گزینندگان به عنوان رئیس‌جمهور تعیین شود و یا اینکه در ادامه ترامپ شکست را بپذیرد.

با این حال سران بسیاری از کشورهای جهان تا کنون به بایدن به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تبریک گفته و درخصوص همکاری با دولت او اعلام آمادگی کرده‌اند.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: