تماس‌های «هنیه» با رهبران گروه‌های مقاومت فلسطینی

کدخبر: 2366261

رئیس دفتر سیاسی حماس در تماس‌هایی با سران تعدادی از گروه‌های فلسطینی درباره آخرین تحولات از جمله ازسرگیری هماهنگی امنیتی میان رام‌الله و رژیم صهیونیستی و لزوم تحقق وحدت ملی رایزنی کرد.

«حسام بدران» رئیس دفتر روابط ملی در جنبش حماس اعلام کرد، «اسماعیل هنیه» رئیس دفتر سیاسی این جنبش تماس‌هایی با تعدادی از دبیران کل گروه‌های فلسطینی برای بحث درباره آخرین تحولات بویژه تصمیم رام‌الله برای ازسرگیری هماهنگی امنیتی داشته است.

بر اساس گزارش خبرگزاری «سما»، وی گفت، در این تماس‌ها درباره وحدت ملی رایزنی شد؛ موضوعی که باعث امید ملت فلسطین در ایجاد موضع سیاسی و میدانی واحد، بازسازی ساختار مراجع رهبری فلسطین از جمله سازمان آزادیبخش «ساف» و سازمان‌های وابسته به تشکیلات خودگردان از مسیر برگزاری انتخابات و تشکیل دولت وحدت است.

بدران در ادامه گفت، در تماس‌های مذکور درباره بسیاری از محورهای مربوط به این موضوع و کیفیت کار مشترک برای حمایت از مسیر وحدت ملی و بازگرداندنش به بنیان‌های سیاسی آن از جمله پایان توافق اسلو و اهمیت این موضوع در مقابله با خطرات و چالش‌های موجود علیه مسأله فلسطین بررسی شد.

از جمله کسانی که هنیه با آنها تلفنی صحبت کرد «زیاد النخاله» دبیر کل جنبش جهاد اسلامی، «ابواحمد فؤاد» معاون دبیرکل جبهه مردمی، «فهد سلیمان» معاون دبیر کل جبهه دموکراتیک، «طلال ناجی» معاون دبیر کل جبهه مردمی (فرماندهی کل) و «مصطفی لبرغوثی» دبیرکل جبهه ابتکار ملی فلسطین هستند.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: