وزیر خارجه عراق: سازش با اسرائیل مطرح نیست

کدخبر: 2366278

وزیر خارجه عراق با تأکید بر حمایت از آرمان فلسطین تأکید کرد که موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی، با بغداد مطرح نشده است.

«فؤاد حسین» وزیر خارجه عراق که به مسکو سفر کرده، تأکید کرد که جامعه عراق حامی آرمان فلسطین است و موضوع عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی نیز مطرح نیست.

حسین در مصاحبه با خبرگزاری اسپوتنیک درباره عادی‌سازی روابط با رژیم صهیونیستی گفت: «در خصوص فلسطین، جامعه عراق با برخی جوامع دیگر تفاوت دارد و در واقع فلسطین نه تنها بخشی از سیاست خارجی بلکه جزئی از سیاست داخلی بغداد است چرا که این موضوع بنا به دلایل مختلف با جامعه عراق مرتبط است».

وزیر خارجه عراق همچنین تصریح کرد که جامعه عراق حامی آرمان فلسطین است و فلسطینی‌‌ها صاحبان حق هستند و حق دارند درباره سرنوشت خود تصمیم‌گیری کنند و موضع عراق نیز حمایت از این حق است.

وزیر دفاع عراق به مسکو می‌رود

وزیر خارجه عراق همچنین گفت که در دیدار با مقامات روسی، وضعیت امنیتی و نظامی کشورش را بررسی کرده و قرار است «جمعه عناد» وزیر دفاع عراق به زودی به مسکو سفر کند.

او افزود که بنا به دعوت «سرگئی لاوروف» همتای روسی خود به مسکو سفر کرده است.

حسین در پاسخ به سوالی درباره تجهیز ارتش عراق به سلاح‌‌های روسی نیز گفت: «این موضوع بررسی نشد و ما به بررسی مجموعه‌ای از پرونده‌ها و ۱۴ مورد یادداشت تفاهم پرداختیم و امیدواریم که در نشست بعدی شورای مشترک روسیه و عراق این یادداشت تفاهم‌ها امضا شود».

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: