ظریف: ایران در خط مقدم مبارزه با تروریسم است

کدخبر: 2366360

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (شنبه) در توئیتی به زبان چینی نوشت: تروریست‌ها یکی دیگر از دانشمندان برجسته ایرانی را ترور کردند.

محمدجواد ظریف وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران عصر امروز (شنبه) در توئیتی به زبان چینی برای مخاطبان چینی زبان با اشاره به ترور محسن فخری زاده دانشمند برجسته هسته‌ای و دفاعی کشورمان نوشت: تروریست‌ها یکی دیگر از دانشمندان برجسته ایرانی را ترور کردند.

وی افزود: این ترورهای بزدلانه نقض صریح قوانین بین‌الملل، انسانیت و اصول اخلاقی است.

وزیر امور خارجه جمهوری اسلامی ایران بر مسئولیت جامعه بین‌المللی برای جلوگیری از چنین اقداماتی تأکید کرد و نوشت: وظیفه جامعه بین‌الملی است که مقابل چنین اقداماتی بایستد. ایران همواره برای حفظ صلح و ثبات در منطقه و جهان، در خط مقدم مبارزه با تروریسم بوده است.

رئیس دستگاه دیپلماسی جامعه بین‌المللی را به محکومیت تروریسم دولتی و ایجاد اجماع در مقابل تشدید تنش و ماجراجویی در منطقه فراخواند.

به گزارش فارس، شهید محسن فخری زاده رئیس سازمان پژوهش و نوآوری وزارت دفاع بعدازظهر روز جمعه هفتم آذر ماه در حمله عناصر تروریست مسلح به خودرو حامل وی به شهادت رسید.

محمدجواد ظریف عصر دیروز در بیانیه‌ای این اقدام تروریستی را به شدت محکوم کرد. وزیر خارجه همچنین در توئیتی به زبان انگلیسی عنوان کرد: تروریست‌ها امروز یک دانشمند برجسته ایران را ترور کردند. این بزدلی - که نشانه‌های جدی از نقش اسرائیل در آن دیده می‌شود - نشانگر جنگ طلبی از سر استیصال مرتکبان این اقدام است.ایران جامعه بین‌المللی- خصوصا اتحادیه اروپا - را به پایان دادن استانداردهای دوگانه شرم آور خود و محکوم کردن این عمل تروریسم دولتی فرامی‌خواند.

وی همچنین در توئیت دیگری به زبان عربی نوشت: امروز ایران یک بار دیگر قربانی یک عملیات تروریستی شد و یکی از دانشمندان برنامه صلح آمیز کشورمان توسط تروریست‌ها به شهادت رسید. سالیان درازی است قهرمانان کشورم برای ثبات و استقرار منطقه و جهان با تروریست‌ها مبارزه می‌کنند. شهادت در راه حق، هنر مردان خداست و مجازات ظالمان، سنت الهی است.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: