تل‌آویو سفیر روسیه را به دلیل حمایت از ایران احضار کرد

کدخبر: 2367263

منابع صهیونیستی گزارش دادند که تل‌آویو در پی اظهارات ضدصهیونیستی سفیر روسیه، او را احضار کرده است.

منابع صهیونیستی، شامگاه امروز (چهارشنبه)، گزارش دادند که وزارت‌ خارجه این رژیم «آناتولی ویکتوروف» سفیر روسیه را در پی اظهارات علیه تل‌آویو احضار کرده است.

این احضار پس از آن است که سفیر روسیه در فلسطین اشغالی با رد اتهامات صهیونیست‌ها علیه ایران در مصاحبه با روزنامه صهیونیستی «جروزالم پست» گفته بود که عامل مشکلات منطقه ایران نیست بلکه این «اسرائیل» است که امنیت منطقه را تضعیف می‌کند.

خبرگزاری روسی «اسپوتنیک» در این خصوص گزارش داد وزارت خارجه رژیم صهیونیستی گفته است: «اظهارات سفیر روسیه در گفت‌و‌گو با "جروزالم پُست" حقیقت را در خاورمیانه منعکس نمی‌کند».

روزنامه صهیونیستی یادشده به نقل از سفیر روسیه نوشته بود: «فعالیت‌های ایران، مشکل منطقه نیست. مسئله این است که کشورهای منطقه باهم تفاهم ندارند و مشکل دیگر نیز عدم پایبندی به قطعنامه‌های سازمان ملل در درگیری بین اسرائیل و فلسطین و درگیری‌های میان اسرائیل-اعراب است».

این در حالی است که وزارت خارجه رژیم صهیونیستی مدعی شده است که سفیر روسیه قصد دارد توضیحاتی درباره اظهاراتش ارائه کند و این اظهارات به‌صورت دقیق نقل نشده است.

سفیر روسیه در فلسطین اشغالی در گفت‌و‌گو با جروزالم پُست همچنین اشاره کرده بود که ادعاهای رژیم صهیونیستی درباره نقض برجام از سوی ایران را رد کرده بود و در این خصوص گفته بود که اعتقادی به این مسئله ندارد.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: