سناتور روس: می‌توانیم برای آمریکا مشکل ایجاد کنیم

کدخبر: 2367879

مقام پارلمانی روس گفت: روسیه می‌تواند برای فعالیت شرکت‌های آمریکایی در بازارهای جهانی مشکل ایجاد کند، ولی پاسخ اصلی مسکو به تحریم‌های جدید واشنگتن، توسعه پایدار و حفظ موقعیت خود در بازارهای خارجی است.

"کنستانتین کاساچوف" رئیس کمیته امور بین الملل شورای فدراسیون (سنای) روسیه تأکید کرد که این کشور آماده پاسخگویی به دور جدید تحریم‌های ضد روسی ایالات متحده، از جمله با ایجاد مشکل برای فعالیت شرکت‌های آمریکایی در بازارهای کشورهای ثالث است، البته به گفته وی، پاسخ اصلی مسکو به این اقدام، ادامه توسعه پایدار کشور و حفظ موقعیت روسیه در بازارهای خارجی خواهد بود.

کاساچوف در گفت‌وگو با یک شبکه تلویزیونی روسی در خصوص تحریم‌های جدید آمریکا علیه شرکت‌های فدراسیون روسیه و چین، گفت: «در تحریم‌های جدید هیچ منطقی وجود ندارد و معرفی چنین محدودیت‌هایی تنها با تمایل ایالات متحده برای تأمین مزیت‌های رقابتی مضاعف برای خود در بازارهای جهانی توضیح داده می شود. واقعیت این است که آمریکایی‌ها در تمامی مناطقی که علاقه مند محصولات خود را به بازارهای خارجی آنجا ارسال کنند، حداکثر مشکلات ممکن را برای رقبای خویش در این مناطق ایجاد می کنند.»

این سناتور روس افزود: «من اطمینان دارم که روسیه ابزار مناسب و کافی برای تأمین برتری در چنین رقابتی را دارد. و شاید، مهمترین پاسخ ما آن باشد که همچنان به توسعه پایدار کشور ادامه دهیم و بازارهای خارجی را به رقبای آمریکایی خود واگذار نکنیم.»

وی یادآور شد که روسیه اکنون برای در حال مبارزه برای تقویت جایگاه خود بر بازار انرژی اروپا است و ابراز اطمینان کرد که این کشور "در این نبرد پیروز خواهد شد" و حفظ منافع اقتصادی شرکای اروپایی نیز یک برتری به نفع طرف روسی است.

کاساپوف افزود: « علاوه بر این، ما شاهد آن هستیم که چگونه صادرات انواع تسلیحات و تجهیزات نظامی روسی به کشورهای ثالث در حال رشد است. این بازارها برای روسیه بسیار امیدوار کننده هستند و حتی تحت تحریم‌های آمریکا، من مطمئن هستم که ما موقعیت‌های خود در این زمینه را حفظ خواهیم کرد.»

روز دوشنبه ایالات متحده فهرستی گسترده از شرکت‌ها و سازمان‌ها در روسیه و چین که تحت ممنوعیت خرید برخی کالاها و فناوری‌های آمریکایی قرار گرفته‌اند، را منتشر کرد. سهم روسیه در این فهرست تحریمی، شامل 41 ساختار و سهم چین - 58 ساختار است. این فهرست شامل ساختارهایی است که به عقیده مقامات واشنگتن، با نیروهای مسلح دو کشور همکاری دارند. انتشار این فهرست به معنای آن است که این شرکت‌ها‌ دیگر اجازه خرید طیف وسیعی از محصولات و فناوری‌های آمریکایی را ندارند.

«خبرگزاری تسنیم»

ارسال نظر: