العامری: سلیمانی و مهندس مکتب جهاد بودند

کدخبر: 2368470
خبرنگار:

رئیس ائتلاف الفتح عراق در اظهاراتی ضمن تأکید بر بازگرداندن هیبت و حاکمیت کشورش گفت که هیچ‌گونه سازشی درباره اخراج آمریکایی‌ها از عراق صورت نخواهد گرفت.

به گزارش نسیم‌آنلاین به نقل از خبرگزاری ایسنا؛ هادی العامری، رئیس ائتلاف الفتح عراق در سخنانی در جریان راهپیمایی مردمی ملت عراق در نخستین سالروز شهادت سرداران مقاومت سردار قاسم سلیمانی، فرمانده سابق نیروی قدس سپاه و ابو مهدی المهندس، نایب رئیس حشد شعبی در میدان التحریر در بغداد اظهار کرد: باید به حاکمیت کامل ملی دست یابیم و نیروهای آمریکا را از کشور اخراج کنیم و این موضوع به هیچ عنوان و به هیچ قیمتی قابل سازش نیست.

وی افزود: باید برای بازگرداندن هیبت عراق تلاش کرد و شهید ابو مهدی المهندس نیز برای تحقق این هدف تلاش می‌کرد.

العامری همچنین بر بازیابی نقش تاریخی عراق در منطقه تأکید کرد و گفت: ثبات عراق به معنای ثبات در منطقه است و این هدف بدون اخراج تمامی نظامیان خارجی از عراق محقق نخواهد شد.

وی در ادامه بر ادامه حمایت از مقاومت و مقابله با همه طرح‌های سلطه‌گری و استکبار تأکید کرد.

رئیس ائتلاف الفتح عراق همچنین خاطرنشان کرد: شهید ابو مهدی المهندس و سلیمانی مکتب جهادی بودند که از دل آن هزاران جوان فداکار نه تنها در عراق بلکه در سراسر جهان پدید خواهد آمد.

وی در ادامه تصریح کرد که حشد شعبی برای تحقق حاکمیت عراق و دفع توطئه‌ها علیه آن در کنار نیروهای امنیتی خواهد ایستاد و از آنها حمایت خواهد کرد.

سردار سپهبد قاسم سلیمانی فرمانده شهید نیروی قدس سپاه و ابومهدی المهندس، نایب رئیس حشد شعبی عراق به همراه هشت تن دیگر بامداد جمعه ۱۳ دی ۱۳۹۸ در مسیر فرودگاه بغداد به دست آمریکا به شهادت رسیدند.

امروز (یکشنبه) در بغداد تجمع‌ها و راهپیمایی‌هایی به مناسبت اولین سالگرد شهادت سردار سلیمانی و المهندس برگزار شد و به همین منظور شمار زیادی از شهروندان عراقی از بامداد امروز به سمت میدان التحریر بغداد حرکت کردند.

«خبرگزاری ایسنا»

ارسال نظر: