کافی شاپ در خانه؛

خوابی آرام را با دمنوش زالزالک تجربه کنید

کدخبر: 2157435
خبرنگار:

دمنوش زالزالک آرام‌بخش است، بنابراین مصرف آن برای افرادی که از بی خوابی رنج می‌برند یا دچار انقباضات مکرر عضلانی هستند، مفید است.

دمنوش زالزالک آرام‌بخش است، بنابراین مصرف آن برای افرادی که از بی خوابی رنج می‌برند یا دچار انقباضات مکرر عضلانی هستند، مفید است. زالزالک یا کویج از گیاهان دارویی است که در ارتفاعات بیشتر از ۲ هزار و ۵۰۰ متر می روید؛ این گیاه به رنگ های زرد و قرمز وجود دارد؛ در این مطلب باشگاه خبرنگاران برخی از خواص زالزالک را بیان کرده است

دمنوش زالزالک آرام بخش است؛ بنابراین مصرف آن برای افرادی که از بی خوابی رنج می برند یا دچار انقباضات مکرر عضلانی هستند، مفید است.

کاهش فشار خون با دمنوش زالزالک

دمنوش زالزالک نقش موثری در کاهش فشار خون دارد.

بهبود خون رسانی به قلب با دمنوش زالزالک

مصرف منظم دمنوش زالزالک برای مبتلایان به بیماری های قلبی مفید است و به بهبود خون رسانی به قلب و رفع آریتمی (تپش قلب نامنظم) کمک شایانی می کند.

پیشگیری از سکته قلبی با دمنوش زالزالک

دمنوش زالزالک احتمال تشکیل لخته را کاهش و از سکته قلبی پیشگیری می کند.

کنترل تنش های روحی با دمنوش زالزالک

مصرف روزانه یک فنجان چای زالزالک تاثیر بسزایی در رفع تنش های روحی دارد.

تنظیم کلسترول خون با دمنوش زالزالک

دمنوش زالزالک کلسترول خون را تنظیم و اسهال را درمان می کند.

افزایش مقاومت بدن در برابر رادیکال های آزاد با دمنوش زالزالک

آنتی اکسیدان های موجود در دمنوش زالزالک، مقاومت بدن را در برابر رادیکال های آزاد افزایش و احتمال آسیب در برابر سموم محیطی از جمله دود سیگار، آلودگی هوا و اشعه ماوراءبنفش خورشید را کاهش می دهد.

روش تهیه دمنوش زالزالک

برای تهیه دمنوش زالزالک باید یک تا ۲ قاشق غذاخوری میوه خرد شده زالزالک را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و بگذارید ۱۰ تا ۱۵ دقیقه دَم بکشد.

موارد منع مصرف دمنوش زالزالک

استفاده همزمان زالزالک با دارو های قلبی، فشارخون و گوارشی باعث تشدید بیماری می شود. زیاده روی در مصرف این گیاه عوارضی مانند سرگیجه، سردرد، تهوع، خواب آلودگی و تپش قلب را در افراد به همراه دارد؛ زنان باردار و شیرده باید زالزالک را با احتیاط مصرف کنند.

 

ارسال نظر: