فاز اول "شبکه اجتماعی دانش‌آموزی" دهه فجر آغاز به کار می‌کند

کدخبر: 947833

معاون پرورشی و فرهنگی وزیر آموزش و پرورش،‌ در بازدید از غرفه «نسیم»، با اعلام این خبر افزود: امسال در هفته کتاب در آذرماه، حدود ۵۰ هزار نمایشگاه کتاب در مدارس سراسر کشور برپا می‌شود

حمیدرضا کفاش در گفتگو با «نسیم» در بیستمین نمایشگاه مطبوعات و خبرگزاری‌ها در ارتباط با طرح ایجاد "شبکه اجتماعی دانش‌آموزی" گفت: در حال حاضر کار مطالعاتی بر روی این شبکه‌ها به اتمام رسیده؛ منظور از این مطالعه، مطالعه شبکه‌های اجتماعی سراسر دنیا و پی‌بردن به نکات مثبت و منفی و تهدیدها و فرصت‌های آنهاست.

وی افزود: مرحله دوم، کار مطالعاتی و تحقیقاتی در خصوص حضور دانش‌آموزان در این شبکه اجتماعی است که این مرحله هم به پایان رسیده است؛ مرحله سوم انتصاب عوامل اجرایی و مدیریتی این شبکه‌هاست که در حال حاضر با افرادی مصاحبه انجام شده و امیدواریم تا پایان آذرماه مراحل عقد قرارداد و صدور ابلاغ اجرایی کارکنان انجام شود.

کفاش ادامه داد: فاز اول شبکه اجتماعی دانش‌آموزی، در دهه مبارک فجر با حضور دانش‌آموزان نخبه و ممتاز آغاز به کار می‌کند.

* شبکه‌ اجتماعی دانش‌آموزی،‌ نخبگان دانش‌آموز را با یکدیگر مرتبط می‌کند

معاون پرورشی فرهنگی وزارت آموزش و پرورش هدف اصلی از این شبکه اجتماعی را مرتبط کردن دانش‌آموزان نخبه کشور با یکدیگر عنوان کرد و گفت: تاکنون 32 دوره مسابقات قرآنی در کشور برگزار شده، اما متأسفانه از برگزیدگان این مسابقات بهره کافی برده نمی‌شود؛ در صورتی که این دانش آموزان باید با یکدیگر مرتبط باشند، تا بتوانند داشته‌های خودشان را در اختیار یکدیگر قرار دهند.

وی در ادامه خاطرنشان کرد: آموزش و پرورش به صورت مستقیم بر این شبکه اجتماعی نظارت دارد و با به کارگیری مدیران و مجریان این شبکه‌ها در واقع یک نقش هدایتی و حمایتی از دانش‌آموزان را دارد.

معاون پرورشی فرهنگی آموزش و پرورش با اشاره به نزدیک شدن هفته کتاب و کتاب‌خوانی گفت: آموزش و پرورش تفاهم‌نامه‌ای با وزارت ارشاد منعقد کرده که توسعه و تجهیز کتابخانه‌ها، برگزاری نمایشگاه‌های کتاب و ایجاد کتابخانه‌های کلاسی در مدارس ابتدایی، تشویق و تقدیر از دانش‌آموزان کتاب‌خوان جزء بندهای این تفاهم‌نامه است.

کفاش با بیان اینکه هفته آینده آموزش و پرورش دو برنامه متمرکز دارد، اظهار داشت: یکی از این برنامه‌ها تجلیل از خادمان عرصه کتاب و کتاب‌خوانی است و دیگری افتتاح 50 هزار نمایشگاه کتاب در مدارس سراسر کشور است که یکی از این نمایشگاه‌ها به صورت نمادین با حضور وزرای آموزش و پرورش و ارشاد در یکی از دبیرستان‌های شهر تهران افتتاح می‌شود.

ارسال نظر: