توضیح درباره برگزاری مراسم محرم در دانشگاه‌ها

کدخبر: 2359117

غلامرضا غفاری، معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در نشست خبری مجازی با خبرنگاران اعلام کرد: به دلیل شیوع بیماری کرونا، ۲ جشنواره اصلی دانشجویی رویش و حرکت به صورت مجازی برگزار می‌شود.

در این نشست خبری که پیش‌ازظهر امروز (سه‌شنبه) به صورت ویدئو کنفرانس برگزار شد، غفاری با تشریح روند برگزاری جشنواره‌های حرکت و پویش اظهار داشت: آئین افتتاح جشنواره بین‌المللی حرکت ۱۹ مردادماه و اختتامیه آن ۲۱ مردادماه با برگزاری نمایشگاه در دانشگاه الزهرا (س) برگزار می‌شود.

وی افزود: برای این جشنواره در مجموع ۱۵۴۸ اثراز ۱۰۴ دانشگاه دریافت و برای داوری ارسال شد که در حوزه‌های انجمن برتر، فعالیت خلاقانه، نشریه، مسابقه، محتوای دیجیتال، کارآفرینی، بخش ویژه، کتاب، اختراع، دانشگاه و بخش انجمن پویا، داوری خواهند شد.

غفاری درخصوص تفکیک شرکت کنندگان در جشنواره بین المللی حرکت گفت: مجموعه آثار دریافتی در این جشنواره به تفکیک ۲۹ درصد علوم مهندسی، ۲۷ درصد علوم انسانی، ۱۵ درصد علوم پایه، ۱۷ درصد علوم کشاورزی و همچنین ۸ درصد هنر و معماری است و در بخش بین‌المللی نزدیک به ۳۰ هزار دانشجو از کشورهای مختلف و دانشگاه‌های مختلف ثبت نام کردند که ۱۶۵ اثر برای بخش نمایشگاهی ثبت شده است.

معاون فرهنگی و اجتماعی وزارت علوم با تشکر از همکاران حوزه سلامت، افزود: در جشنواره بین المللی حرکت هر دانشگاهی غرفه خود را در دانشگاه الزهرا (س) خواهد داشت و این جشنواره یک جشنواره بین‌المللی است که از ویژگی‌های ممتاز این جشنواره همین شأن بین‌المللی آن است و در این راستا ۳۰ هزار دانشجو از ۱۲۷ کشور جهان در این جشنواره ثبت نام کرده‌اند و ۱۶۵ اثر از دانشگاه‌های خارجی در بخش نمایشگاهی این جشنواره برای ارائه پوستر انتخاب شده‌اند.

وی همچنین درخصوص هشتمین جشنواره ملی رویش نیز اعلام کرد: این جشنواره انعکاسی از فعالیت‌های کانون‌های دانشگاهی است که اختتامیه آن ۲۷ مرداد ماه در دانشگاه شهید بهشتی خواهد بود و در این مجموعه هم عمده دانشجویان و حدود ۵۴۰۰ کانون در این جشنواره شرکت داشتند و ۱۶۴۰۰ فعالیت ثبت شده که در قیاس با جشنواره‌های قبلی از رشد قابل توجهی برخوردار بوده وهمچنین ۴ کارگاه آموزشی نیز در نظر گرفته شده که یکی در خصوص مسئولیت‌های اجتماعی در فضای دانشجویی و حوزه تئاتر دانشجویی است.

غفاری درخصوص برگزاری برنامه‌های عزاداری هیأت‌ها و مراسم ماه محرم در دانشگاه‌ها گفت: حضور دانشجویان در این مراسم‌ها بستگی به نظر ستاد ملی کرونا دارد و آخرین ابلاغیه‌ای که در این خصوص ابلاغ شده، این است که تجمع بیش از ۱۰ نفر در دانشگاه‌ها ممنوع است و اجتماعات تشکیلاتی قابل برگزاری نیست.

«خبرگزاری ایلنا»

ارسال نظر: