بررسی مجدد سهمیه فرزندان هیئت علمی در شورای عالی انقلاب فرهنگی

کدخبر: 2374789

دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور از بررسی مجدد سهمیه فرزندان هیئت علمی دانشگاه‌ها در شورای عالی انقلاب فرهنگی خبر داد.

منصور کبگانیان، دبیر ستاد نقشه جامع علمی کشور و عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی در پاسخ به باطل شدن سهمیه فرزندان هیات علمی از سوی دیوان عدالت گفت: رای دیوان عدالت به شورای عالی انقلاب فرهنگی ازجاع شده و این مصوبه باید دوباره بررسی شود.

وی افزود: در حال بررسی هستیم چرا که مواردی به این مصوبه در عمل اضافه شده که داخل آیین نامه نیست که این موارد دقیق بررسی خواهد شد و توضیحات از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی به دیوان عدالت ارسال خواهد شد که ممکن است که مشکل برطرف شود.

عضو شورای عالی انقلاب فرهنگی اضافه کرد: هنوز تصمیم کمیته تخصصی شورای عالی انقلاب فرهنگی نهایی نشده است و به محض نهایی شدن به دیوان عدالت ارجاع می‌شود.

کبگانیان در خصوص امکان حذف این مصوبه از سوی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ممکن است بخش انتقال در داخل آیین نامه نبوده ممکن است حذف شود، اما در بررسی اولیه موردی نبوده که بخواهد آیین نامه انتقال فرزندان هیات علمی را تغییر دهد؛ بنابراین مواردی مورد اعتراض است که خارج از آیین نامه به آن عمل شده است.

وی در خصوص زمان بررسی این مصوبه گفت: حکم دیوان عدالت به تازگی ارجاع شده و به زودی مورد بررسی نهایی قرار خواهد گرفت.

لازم به ذکر است، دیوان عدالت هفته گذشته طی حکمی سهمیه فرزندان هیات علمی دانشگاه‌ها را باطل اعلام کرد و این حکم به شورای عالی انقلاب فرهنگی ارجاع شده است.

 

منبع: خبرگزاری دانشجو
ارسال نظر: