دیلی تلگراف:

آمریکا برای حمله خونین به کره شمالی برنامه‌ریزی می‌کند

کدخبر: 2147269

روزنامه دیلی تلگراف در گزارشی فاش کرد آمریکا در حال برنامه‌ریزی برای حمله نظامی خونین به کره شمالی است.

به گزارش گروه بین الملل باشگاه خبرنگاران جوان پایگاه اینترنتی روزنامه دیلی تلگراف چاپ انگلیس در گزارشی به قلم بن ریلی اسمیت نوشت: این روزنامه به اطلاعاتی دست یافته است که نشان می دهد آمریکا در حال برنامه ریزی برای حمله به کره شمالی با هدف متوقف کردن برنامه های تسلیحات هسته ای و موشکی پیونگ یانگ است.

منابع آگاه به این روزنامه گفتند کاخ سفید در ماههای اخیر با ناامیدی و ترس از اینکه دیپلماسی برای حل مسئله کره شمالی کارساز نیست، آمادگی ها را برای راه حل نظامی «بطور چشمگیر» تشدید کرده است. یکی از گزینه ها، نابود کردن سایت آزمایش موشکی کره شمالی قبل از استفاده پیونگ یانگ از آن برای انجام آزمایش های جدید است. انبارهای سلاح نیز ممکن است هدف قرار گیرد.

در ادامه گزارش آمده است این امید وجود دارد که نیروهای نظامی آمریکا به کیم جونگ اون (رهبر کره شمالی) نشان دهند که آمریکا در مورد توقف پیشرفت بیشتر هسته ای و ازسرگیری مذاکرات «جدی» است.

سه منبع -شامل دو مقام سابق آمریکایی آگاه از این مسئله و یک مقام دولتی کاخ سفید- این موضوع را تائید کرده اند که گزینه های نظامی مطرح است.

منابع آگاه همچنین گفتند: «پنتاگون تلاش می کند تا گزینه هایی را پیدا کند که بتواند علیه کره شمالی اقدام کند، توجه آنها را جلب کند و به آنها نشان دهد که ما جدی هستیم».

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

ارسال نظر: