آیت‌الله جنتی در جلسه هیات رئیسه مجلس خبرگان؛

وظیفه ما زنده نگه داشتنِ پیام امام خمینی (ره) در حمایت از مظلومین است

کدخبر: 2085721

رئیس مجلس خبرگان تأکید کرد: همه ما وظیفه داریم تا توان داریم پیام نهضت حضرت امام که قیام برای حمایت از اسلام و مردم مظلوم و مستضعف بود را بیان و تبیین کنیم تا پیام انقلاب اسلامی برای همیشه زنده و بالنده به نسلهای بعد منتقل شود.

به گزارش حوزه احزاب و تشکل‌های گروه سیاسی باشگاه خبرنگاران جوان، هشتمین جلسه هیات رئیسه مجلس خبرگان رهبری در دوره پنجم این مجلس با حضور اعضاء و ریاست آیت الله جنتی برگزار گردید.

در این جلسه پیرامون موضوعات اجلاس آتی مجلس خبرگان که 17 و 18 اسفند سال جاری در تهران تشکیل خواهد شد و نیز میهمانان ویژه این اجلاسیه بحث و تبادل نظر شد.

آیت الله جنتی رئیس مجلس خبرگان رهبری در ابتدای این جلسه ضمن گرامیداشت دهه فجر و سالروز ورود حضرت امام(ره) به میهن گفت:« انقلاب اسلامی، انفجار نوری بود که بر اساس ولایت فقیه و ایمان مردم به ولی فقیه شکل گرفت و درس بزرگی به جهانیان اعم از مسلمانان و غیر مسلمانان داد».

وی افزود:« این حرکت امام واقعاً ماندگار شد و اکنون با گذشت قریب چهل سال از پیروزی انقلاب اسلامی روز به روز شاهد برکات این حرکت عظیم و ماندگار حضرت امام قدس سره هستیم».

رئیس مجلس خبرگان تأکید کرد:« همه ما وظیفه داریم تا توان داریم پیام نهضت حضرت امام که قیام برای حمایت از اسلام و مردم مظلوم و مستضعف بود را بیان و تبیین کنیم تا پیام انقلاب اسلامی برای همیشه زنده و بالنده به نسلهای بعد منتقل گردد».

آیت الله جنتی در ادامه یاد و خاطره مرحوم آیت الله هاشمی رفسنجانی را گرامی داشت تصریح کرد: « رحلت برادر عزیزمان حضرت آقای هاشمی رفسنجانی که در طول دوران انقلاب پست های حساس و بسیار کلیدی این نظام را بر عهده داشتند و زحماتی را برای اسلام و انقلاب متحمل شدند گرامی می داریم و امیدواریم با تدابیر حکیمانه مقام معظم رهبری جانشین مناسبی برای ایشان در مجمع تشخیص مصحلت نظام منصوب شود».

رئیس مجلس خبرگان در پایان با اشاره به حادثه پلاسکو، ضمن تقدیر از جانفشانی آتش نشانان و یاد شهدای آتش نشان را گرامی داشت.

بر اساس مصوب جلسه امروز هیأت رئیسه مجلس خبرگان مقرر شد انتخابات میاندوره ای این مجلس همزمان با یازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی برگزار شود.

صبح امروز همچنین جلسه کمیسیون تحقیق مجلس خبرگان رهبری (موضوع اصل 111 قانون اساسی) برگزار شد و اعضاء موضوعات در دستور کار خود را بررسی نمودند.

ارسال نظر: