نقوی‌حسینی خبر داد:

تدوین پیش‌نویس طرح مقابله با اقدامات سنای آمریکا در مجلس

کدخبر: 2100029

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس از تدوین طرحی در کمیسیون متبوعش برای مقابله با مصوبه اخیر سنای آمریکا خبر داد.

به گزارش « نسیم آنلاین »، سیدحسین نقوی‌حسینی سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس در گفتگو با تسنیم ، با اشاره به مصوبه اخیر مجلس سنای آمریکا علیه جمهوری اسلامی ایران، گفت: علی لاریجانی رئیس مجلس به کمیسیون امنیت‌ملی مجلس ماموریت داده تا طرحی را برای مقابله متناسب در برابر اقدامات کنگره و سنای آمریکا تدوین کنند.

وی با بیان اینکه پیش‌نویس طرح مقابله متناسب با اقدامات کنگره آمریکا تدوین شده، افزود: این طرح در اولین جلسه کمیسیون امنیت‌ملی پس از سرکشی نمایندگان به حوزه‌های انتخابیه بررسی و تصویب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس درباره مصوبه مجلس سنای آمریکا، عنوان کرد: مصوبه اخیر کمیته روابط خارجی سنای آمریکا تحت عنوان قانون مبارزه با اقدامات ثبات‌زدایی جمهوری اسلامی ایران در سال 2017 (مشهور به S722) است که این قانون در صحن سنا هم مطرح شده، اما رای‌گیری آن به جلسات بعدی مجلس سنا موکول شده بود.

نقوی‌حسینی با بیان اینکه این اقدام نشان‌دهنده بدعهدی آمریکا در اجرای برجام است، ادامه داد: این مصوبه ناقض آشکار به ویژه مواد 26 تا 29 برجام محسوب می‌شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت‌ملی مجلس درباره کلیات پیش‌نویس طرح کمیسیون امنیت‌ملی و سیاست‌خارجی مجلس، تصریح کرد: نمایندگان در این طرح تصمیم گرفته‌اند که با تجمیع تمامی مصوباتی که در مجلس شورای اسلامی علیه آمریکایی‌ها به تصویب رسیده، اقداماتی را در دستور‌ کار قوه مقننه قرار دهند که اقدام و مقابله متناسبی را در برابر بدعهدی‌ها و نقض‌عهدهای آنها انجام دهیم.

ارسال نظر: