ظریف: دستورالعمل دیدارها در بغداد گسترش همکاری به نفع مردم و منطقه بود

کدخبر: 2357924

وزیر امور خارجه ایران در پیامی در توئیتر نوشت که دستورالعمل دیدارهای وی در بغداد گسترش همکاری‌ها به نفع مردم دو کشور و منطقه بوده است.

«محمد جواد ظریف» که امروز به بغداد سفر کرده بود، در پیامی در توئیتر به دیدارهایی که امروز داشت اشاره کرد.

وی در این پیام توئیتری نوشت: «گفت‌وگوهای سازنده‌ای با "مصطفی الکاظمی" نخست وزیر، "برهم صالح" رئیس جمهور، "محمد الحلبوسی" رئیس پارلمان، "فؤاد حسین" وزیر خارجه و مقامات قضایی، سیاسی و نظامی برگزار شد.»

ظریف در ادامه این پیام توئیتری دستورالعمل دیدارهای خود در بغداد را اینگونه توصیف کرد: « گسترش همکاری به نفع مردم‌مان و منطقه. ایستگاه بعدی، اربیل برای دیدار با مقامات کردستان خواهد بود.»

رئیس دستگاه دیپلماسی جمهوری اسلامی ایران امروز و پس از پایان دیدارهای رسمی در بغداد به دعوت «نیچروان بارزانی» به اقلیم کردستان عراق سفر کرد.

محسن بهاروند معاون امور حقوقی و بین‌المللی، علیرضا عنایتی دستیار وزیر امور خارجه و مدیرکل خلیج فارس وزارت امور و سید عباس موسوی سخنگوی وزارت امور خارجه ظریف را در این سفر همراهی می‌کنند.

وزیر خارجه و هیأت همراه در بدو ورود به عراق با حضور در محل شهادت سردار شهید قاسم سلیمانی و ابومهدی المهندس به مقام شامخ شهدا ادای احترام کرده و فاتحه قرائت کردند.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: