مجلس: تشکیل وزارت بازرگانی در دستور نیست

کدخبر: 2359078

عضو هیات رئیسه مجلس گفت: دولت به جای فضاسازی در باره تشکیل وزارت بازرگانی بهتر است به وظایفش در قبال معرفی گزینه پیشنهادی وزارت صمت به مجلس اقدامات لازم را انجام دهد.

حجت‌الاسلام علیرضا سلیمی عضو هیات رئیسه مجلس شورای اسلامی درباره در دستور کار بودن تشکیل وزارت بازرگانی در هیأت رئیسه اظهار داشت: چنین دستور کاری وجود ندارد.

وی گفت: دولت به جای فضاسازی در باره تشکیل وزارت بازرگانی بهتر است به وظایفش در قبال معرفی گزینه پیشنهادی وزارت صمت به مجلس اقدامات لازم را انجام دهد.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: قانون و شرایط فعلی صراحتاً‌ مشخص است که دولت باید گزینه پیشنهادی خود برای وزارت صمت تا 21 مرداد به مجلس اعلام کند.

سلیمی خاطرنشان کرد: آقای روحانی ادعا کرده که حقوقدان است و اگر او این گونه است باید بداند فعلا قانون به صراحت می‌گوید دولت باید درباره سکاندار وزارت صمت اقدامات لازم را انجام دهد نه در مورد تشکیل وزارت بازرگانی.

عضو هیات رئیسه مجلس اظهار داشت: رهبر معظم انقلاب در سخنان عید سعید قربان به صراحت درباره لزوم کنترل قیمت‌ها و وضعیت بازار انتقاداتی را مطرح کردند و وقتی ما وزیر صمت در کشور نداریم، دولت چگونه می‌خواهد بر قیمت‌ها نظارت داشته باشد؟

عضو کمیسیون صنایع و معادن مجلس با بیان این که مجلس دهم سه بار با تشکیل وزارت بازرگانی مخالفت کرد گفت: تکلیف این موضوع کاملا مشخص است لذا دولت نباید با فضاسازی به دنبال تشکیل وزارت بازرگانی و فرار از ایفای وظایفش نسبت به معرفی گزینه پیشنهادی وزارت صمت باشد.

سلیمی با بیان این که بحث وزارت بازرگانی فعلا منتفی است گفت: ‌اگر دولت بنای تشکیل وزارت بازرگانی دارد باید آن را در قالب لایحه‌ای به مجلس یازدهم بدهد و اگر در آینده این وزارتخانه شکل گرفت می‌تواند گزینه پیشنهادی وزیر برای این وزارتخانه را اعلام کند، لذا در شرایط فعلی کشور را نباید معطل آشوب‌بازار قیمت‌ها و عدم نظارت کند.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: