راه‌آهن خواف ـ هرات تا پایان ماه افتتاح خواهد شد

کدخبر: 2366190

وزیر راه گفت: کار اجرایی راه آهن خواف ـ هرات به اتمام رسیده است و تا پایان همین ماه با حضور مقامات عالی‌رتبه ایران و افغانستان، این خط ریلی را افتتاح خواهیم کرد.

محمد اسلامی وزیر راه و شهرسازی پیش از ظهر امروز در حاشیه جلسه دولت و در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: 45 درصد کاهش تردد در جاده‌های کشور داشتیم و امیدواریم با همکاری وسیع مردم زنجیره انتقال بیماری شکسته شود.

اسلامی با اشاره به خط ریلی خواف ـ هرات، گفت: کشورهای محصور در خشکی بویژه افغانستان به شدت دنبال این بودند و هستند که به آب‌های آزاد دسترسی داشته باشند که با توافق‌های چند جانبه گسترش فرصت‌های ترانزیتی را دنبال می‌کنیم. کار اجرایی راه آهن خواف - هرات به اتمام رسیده است و تا پایان همین ماه با حضور مقامات عالی رتبه دو کشور این خط ریلی را افتتاح خواهیم کرد.

وی با بیان اینکه پروتکل‌های بهداشتی به صورت 100 درصدی در پروازهای هوایی انجام می‌شود، گفت: یک صندلی خالی در تمام پروازها در کنار هر نفر است ضمن اینکه کل سیستم حمل و نقل عمومی هوایی، ریلی و جاده ای به سامانه وزارت بهداشت متصل شده است و کسانی که نتیجه تست کرونای آنها مثبت است، از پذیرش‌شان جلوگیری می‌شود و در همین چند روز گذشته نزدیک 700 نفر شناسایی شدند و از استفاده آنها از وسایل حمل و نقل جلوگیری شده است.

«خبرگزاری فارس»

ارسال نظر: