اگر میخواهید غیرپاسخگو باشید مسئولیت‌تان را رها کرده و استعفا دهید

کدخبر: 2375452

به راستی چه اتفاقی افتاده است؛ شمایی که از مسئولان ارشد نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شوید، خود را نه در برابر فرمان رهبری، نه مطالبه دانشجویان و نه خواست عموم مردم، پاسخگو نمی‌دانید

نسیم‌آنلاین: جنبش عدالتخواه دانشجویی با انتشار بیانیه‌ای، نسبت به عدم پاسخگویی رئیس ستاد کل نیروهای مسلح واکنش نشان داد. اردیبهشت امسال بود که رهبرانقلاب در دیدار با جمعی از دانشجویان از مسئولان خواست که با حضور در دانشگاه با دانشجویان حرف بزنند. 

من خب سفارش کردم به مسئولین؛ هم وزرا باید بیایند با شماها صحبت کنند، هم مسئولین دستگاه‌های مختلف ــ حالا مثلاً اسم ستاد کل آورده شد، اسم سپاه آورده شد ــ خب بیایند حرف بزنند، بیایند بگویند. خیلی از این حرفها قابل توضیح است. بله، یک جاهایی هم ممکن است قابل توضیح نباشد، خب طرف مقابل میفهمد که باید برود یک کاری بکند، اقدامی بکند. این یک نکته‌ای بود که خواستم این را عرض بکنم که به این معنا توجّه داشته باشید.

بعد از این دیدار بود که جنبش عدالتخواه دانشجویی با انتشار نامه‌ای از رئیس ستاد کل نیروهای مسلح خواست با حضور در دانشگاه نسبت به موضوع سربازی پاسخگو باشند. نامه‌ای که بی‌جواب ماند و منجر به واکنش این تشکل بعد از گذشت بیش از یک ماه شد. جنبش عدالتخواه دانشجویی در نامه‌ای خطاب به سرلشکر باقری از رویه وی در این رابطه و عمل نکردن به دستور رهبری مبنی بر پاسخگویی ستاد کل شدیدا انتقاد کرد.

متن کامل این بیانیه را بخوانید: 

جناب آقای سردار محمد باقری

ریاست ستاد کل نیروهای مسلح

بیش از یک ماه از فرمان رهبر انقلاب مبنی بر حضور مسئولان ستادکل نیروهای مسلح در دانشگاه و پاسخ به سوالات دانشجویان می‌گذرد.

در این بین جنبش عدالتخواه دانشجویی علاوه بر دفعات گذشته، مجدد از جنابعالی جهت حضور در دانشگاه دعوت کرده بود که در کمال تعجب، حتی پس از فرمان فرمانده‌ی کل قوا، این مطالبه، همچون گذشته بی پاسخ ماند. 

این امر، سوالات و ابهاماتی فراتر از مسئله سربازی اجباری برایمان پیش آورد که در ادامه بیان خواهیم کرد:

 1.به راستی چه اتفاقی افتاده است؛ شمایی که از مسئولان ارشد نظام جمهوری اسلامی محسوب می‌شوید، خود را نه در برابر فرمان رهبری، نه مطالبه دانشجویان و نه خواست عموم مردم، پاسخگو نمی‌دانید؟! شما چه سربازی هستید که حتی خود را عامل به فرمان فرمانده کل‌اش نمی‌داند؟! 

2. آیا نمی‌دانید که از اهداف متعالی انقلاب اسلامی، از بین بردن خوی استکباری و هیچ انگاری مردم، توسط مسئولان و حاکمان بوده است؟ گویی هنوز باور نکرده‌اید که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت دارید نه در یک نظام استکباری! پس این خوی استکباریِ عدم پاسخگویی را از کدام مبانی نظام جمهوری اسلامی در آورده‌اید؟! به راستی خود را به کدام مبانی ملتزم می دانید؟

3.این چه ستاد کلی است که یکی از شرایط استخدامش، مکتبی بودن نیروهایش است اما فرمانده ستاد کل آن تا این حد رویه‌ی ضد مکتبیِ غیرپاسخگو  و ضد جمهور دارد؟! آیا این تناقض برای خودتان هم عجیب نیست!

4. با توجه به افزایش نارضایتی مردم و مطالبه روزافزون اصلاح سربازی اجباری در کشور، آیا این هیچ انگاری مردم و رفتار غیر پاسخگوی خود را یکی از عوامل مهم ناامیدی و نارضایتی مردم نمی‌دانید؟

خلاصه اگر میخواهید غیرپاسخگو باشید، مسئولیتتان در نظام جموری اسلامی را رها کنید و استعفا دهید، چرا که هر کسی که در نظام جمهوری اسلامی مسئولیت دارد باید خود را همواره پاسخگوی به مردم بداند والا شایستگی کسب مقام و جایگاهی را ندارد. 

والسلام

ارسال نظر: