تجمعی که فقط ۲۰ دقیقه تحمل شد

کدخبر: 2375533

جمعی از اعضای تشکل جنبش عدالتخواه دانشجویی جلوی درب اصلی سازمان نظام وظیفه تجمع کردند

نسیم‌آنلاین: جنبش عدالتخواه دانشجویی دهم خرداد ماه در نامه‌ای سردار باقری ریاست ستادکل نیروهای مسلح را به حضور در دانشگاه و پاسخگویی به انتقادات درباره سربازی اجباری، دعوت کرده بود. این تشکل دانشجویی که جوابی در ازای این درخواست از طرف ستاد کل دریافت نمی‌کند 12 مرداد ماه در نامه‌ای نسبت به عدم پاسخگویی ستاد کل اعتراض می‌کند: "بیش از یک ماه از فرمان رهبر انقلاب مبنی بر حضور مسئولان ستادکل نیروهای مسلح در دانشگاه و پاسخ به سوالات دانشجویان می‌گذرد. در این بین جنبش عدالتخواه دانشجویی علاوه بر دفعات گذشته، مجدد از جنابعالی جهت حضور در دانشگاه دعوت کرده بود که در کمال تعجب، حتی پس از فرمان فرمانده کل قوا، این مطالبه، هم‌چون گذشته بی‌پاسخ ماند."

در آخر دانشجویان عدالت‌خواه پس از پیگیری‌های پیاپی، به دلیل عدم پاسخگویی مسئولان ستادکل نیروها مسلح، ساعت 10 امروز پنجم شهریور ماه در میدان سپاه جلوی درب اصلی سازمان نظام وظیفه قرار تجمع گذاشتند. از ساعت 9:55 میدان سپاه بودم. تعداد زیادی مامور نیروی انتظامی جلوب درب اصلی سازمان نظام وظیفه و چند ماشین نیروی انتظامی در اطراف میدان از قبل منتظر حضور دانشجویان بودند. ساعت 10 گروهی از دانشجویان عدالت‌خواه که تعدادشان به سختی به 15 نفر می‌رسید، با پلاکاردهایی در دست و طرح مطالبه‌ی تغییر وضعیت فعلی سربازی و کلاه‌های سربازی روی سرشان، وارد میدان سپاه شدند. 

محمد اسکندری دبیر جنبش عدالت‌خواه دانشجویی به نمایندگی از دانشجویان شروع به خواندن بیانیه کرد:"سربازی اجباری از نظر ما یکی از عوامل ناامیدی در نظام جمهوری اسلامی است که با توجه به پیگیری‌هایی متعدد ما و ورود فرمانده کل قوا به این مسئله، تاکنون هیچ اتفاقی نیفتاده و ما تا الان از سمت ستاد کل جوابی نشنیدیم." 

 با توجه به اینکه 20 دقیقه از قرار تجمع گذشته بود، تعداد دانشجویان کم کم بیشتر می‌شد و تجمع حالت جدی‌تری به خود می‌گرفت که ماموران نیروی انتظامی با مداخله و دستگیری دبیر جنبش عدالت‌خواه و تعدادی از دانشجویان و حتی تعدادی از خبرنگاران حاضر در محل تجمع، مانع از ادامه حضور دانشجویان شدند.

ارسال نظر:
 • ااا

  این که نمیتونن یه اعتراض مسالمت آمیز و منطقی رو هم تحمل کنن خیلی خیلی زشته، تکليف امر به معروف و نهی از منکر مسئولین چی میشه پس؟ نتیجه ش بازداشت و زندانه؟

 • ابراهیم

  با سلام با توجه با امنیت کشور اگر میشد با افزایش ۲ترم به دانشگاه و از ۸ترم به ۱۰ ترم و گنجاندن دوره سربازی در ترم های دانشگاه و بکارگیری مشمول حین تحصیل و در صورتی که نیروهای مسلح بتونه افراد مشمول رو به دو دسته تقسیم بکند برای اینکه مشمولان شماره ۱ در شهرهای نزدیک محل تحصیل خدمت بکنند بسیار عالی هست
  ۱افرادی که در حال تحصیل کردن و دانشجو هستن
  ۲ افرادی که در حال تحصیل نیستند
  این دو مورد رو برای اینکه افرادی که محصل هستن میتونن بین دانشگاه