با ادامه این روند، ادبیات و کنش‌های منتقدین تندتر از قبل می شود

کدخبر: 2375553

در صورتی که منتقدین بستری برای طرح نکاتشان با شما نداشته باشند، باید انتظار داشت که شنیده‌شدن صدایشان را در تجمعات میدانی دنبال کنند. طبیعی است که با ادامه این روند نیز ادبیات و کنش‌های منتقدین تندتر از قبل شود.

نسیم‌آنلاین: بسیج دانشجویی دانشکده فنی در نامه‌ای به سرلشکر باقری، رئیس ستادکل نیروهای مسلح با اشاره به عدم پاسخگویی این نهاد در موضوع سربازی، به برخورد با تجمع دانشجویی واکنش نشان داد. متن کامل این نامه به شرح زیر است:

جناب سرلشکر محمد باقری

ریاست محترم ستاد کل نیروهای مسلح

با سلام

قریب به یک سال و نیم از اولین نامه بسیج دانشجویی دانشکدگان فنی دانشگاه تهران و دعوت جنابعالی برای حضور در دانشگاه و شنیده‌شدن صدای منتقدین می‌گذرد. در این مدت چندین‌بار دیگر بسیج دانشجویی و دیگر تشکل‌ها به شکل‌های مختلف از جنابعالی دعوت کرده‌اند، اما پاسخی دریافت نشده‌است. با در نظر گرفتن اتفاقاتی که در پی تجمع دانشجوی شنبه گذشته رخ داد، لازم می‌دانیم نکاتی را یادآور ‌شویم:

• عدم استقبال شما از حضور در میان منتقدین، گسل موجود میان مردم و نیروهای مسلح را عمیق‌تر از پیش می‌کند. در صورتی که منتقدین بستری برای طرح نکاتشان با شما نداشته باشند، باید انتظار داشت که شنیده‌شدن صدایشان را در تجمعات میدانی دنبال کنند. طبیعی است که با ادامه این روند نیز ادبیات و کنش‌های منتقدین تندتر از قبل شود.

• به نظر می‌رسد که مسئله‌ سربازی هنوز به عنوان یک مسئله تخصصی به رسمیت شناخته نشده است. یک مسئله تخصصی نیازمند پرداخت مقتضی نیز می‌باشد. متاسفانه نگاه امنیتی فعلی در مواجهه با مسئله سربازی، اجازه این جنس پرداخت را نمی‌دهد. امروز بیش از هر زمان دیگری نیاز است که مسئله در رسانه‌ها طرح شده و محیطی برای نقش‌آفرینی پژوهشگران و متخصصین اقتصادی، اجتماعی و نظامی برای پاسخ به چالش‌های موجود فراهم شود.

جناب سرلشکر باقری، برخورد قهری با دلسوزان نظام هیچ کمکی به حل مسئله سربازی نمی‌کند. بسیج دانشجویی دانشکدگان فنی دانشگاه تهران دوباره و این بار با استناد به صحبت‌های فرمانده کل قوا از شما دعوت می‌کند که در میان دانشجویان حاضر شوید. امیدواریم که نکات مذکور از تکرار تجربه‌هایی مشابه و چه بسا وخیم‌تر جلوگیری کند.

وَالسَّلَامُ عَلَى مَنِ اتَّبَعَ الْهُدَى

ارسال نظر: