112 پله برقی غیرفعال در تهران

کدخبر: 2376594

به گفته‌ی عضو شورای شهر تهران از 465 یونیت‌ پله‌های مکانیزه، ۱۱۲ یونیت غیر فعال و مابقی آنها با نقایصی کم و بیش در حال کار کردن هستند

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی شورای اسلامی شهر تهران، رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورا در یکصد و چهل و ششمین جلسه شورای ششم، با اعلام اینکه بر اساس بازدیدهای انجام شده از جانب این کمیسیون از سطح مناطق ۲۲ گانه در ۴۸ ساعت گذشته، ۷۶ درصد پل‌های مکانیزه پایتخت شهر تهران فعال بوده و از وضعیت مطلوبی برخوردارند، گفت: البته نگهداشت مناسب پل‌های فعال عابر پیاده و انجام تعمیرات اساسی پل‌های غیر فعال، اهتمام ویژه‌ای را می‌طلبد.
سید جعفر تشکری هاشمی با تأکید بر اینکه در سطح شهر تهران، مجموعاً ۱۱۹ پل عابر پیاده مکانیزه وجود دارد که از این تعداد ۱۵ پل کاملاً غیر فعال هستند، افزود: به این ترتیب، عملاً ۱۳ درصد از کل پل‌های مکانیزه از کار افتاده‌اند.
وی تعداد یونیت‌های فعال پله‌های مکانیزه را ۴۶۵ عدد اعلام کرد و گفت: از این تعداد، ۱۱۲ یونیت غیر فعال و مابقی آنها با نقایصی کم و بیش در حال کار کردن هستند که با توجه به عمر بالای پله‌های مکانیزه، عملکرد آنها قابل قبول است.
تشکری هاشمی، اقدامات سازمان زیباسازی در نگهداری و تعمیر پل‌های عابر پیاده را مثبت و مؤثر ارزیابی کرد و افزود: با توجه به مسئولیت آن سازمان در نگهداری از این پل‌ها در سطح شهر، وضعیت مناطق ۱۳ ، ۱۷ ، ۱۸ و ۱۹ از این نظر عالی است و منطقه یک با ۷۶ درصد پل غیر فعال و مناطق ۴ و ۷ با ۵۰ درصد پل معیوب از وضعیت مطلوبی برخوردار نیستند.
وی در ادامه به جمع‌آوری تعدادی از پل‌های مکانیزه از جمله در میدان نبوت اشاره کرد و در مورد معایب پل‌های فعال گفت: دلایل و عواملی مانند سرقت و نبود قطعات، فقدان محافظ کناری، رهاشدگی تسمه هندریل‌ها، شکستگی سقف و دیواره‌ها و قابلیت دسترسی به قطعات داخلی پله‌ها که بسیار خطرناک است از جمله عیوب پل‌های مکانیزه است که توجه ویژه‌تری را می‌طلبد.
رییس کمیسیون عمران و حمل و نقل شورای شهر، لزوم افزایش تعداد پل‌های مکانیزه فعال از ۷۶ درصد به ۹۰ درصد را مورد تأکید قرار داد و خاطرنشان کرد: لازم است، ترمیم قطعات، تقویت تجهیزات و انجام اقدامات لازم به منظور راه‌اندازی پل‌های مکانیزه‌ای که کار نمی‌کنند به عنوان یک اولویت، در دستور کار سازمان زیباسازی قرار گیرد.

*عکس از پایگاه اطلاع رسانی شورای شهر تهران

ارسال نظر: