طرحی با موضوع حجاب در دستور کار مجلس نیست

کدخبر: 2376404

با وجود اظهارنظرهای جنجالی برخی نمایندگان و رسانه‌ها درخصوص طرح‌های با هدف مقابله با بدحجابی، سخنگوی کمیسیون فرهنگی و عضو هیات رئیسه مجلس وجود هر گونه طرح با موضوع حجاب در مجلس را تکذیب کردند

به گزارش ایسنا سخنگوی کمیسیون فرهنگی در واکنش به طرح برخی ادعاها درخصوص تصویب طرح هایی در مورد حجاب در مجلس گفت: طرحی مربوط به عفاف و حجاب در دستور کار صحن علنی قرار ندارد. در راستای اعمال تبصره یک ماده ۴۵ آیین نامه داخلی مجلس، کمیسیون فرهنگی روز گذشته گزارشی درباره موضوع عفاف و حجاب به صحن علنی ارائه کرد. اگر دولت و قوه قضاییه احساس کنند که برای اثربخش‌تر شدن قانون نیاز به ارائه لایحه ای است، مجلس آمادگی رسیدگی سریع به آن را دارد در غیر این صورت طرح جامع کمیسیون فرهنگی می تواند برای اثربخش تر کردن قانون موثر باشد البته اولویت با ارائه لایحه از طرف دولت یا قوه قضاییه است.

احمد نادری، عضو هیات رئیسه مجلس نیز در واکنش به برخی اخبار تاکید کرد طرح مسدودسازی خط تلفن و اینترنت زنان بدون حجاب‌ که توسط برخی رسانه‌ها مطرح شده در دستور کار مجلس نبوده، نیست و نخواهد بود و صرفا فضاسازی رسانه‌ای علیه مجلس است. درخصوص طرح‌های مختلف مشی و نظر مجلس محدودسازی و یا برخورد سلبی با پدیده‌های اجتماعی نیست، بلکه اصلاح ساختارها براساس قانون و رویکرد علمی و منطقی مورد نظر مجلس است.

ارسال نظر:
  • ناشناس

    اگر قراره یک سوژه را به اطاعت وادار کنیم اول باید مقاومتش در اون مورد از بین بره برای این کار نیاز این سوژه باتعداد مناسب روانشناسی بشند تا بشه نقطه مقابل.مت را در آورد و بهترین قانون با درصد موفقیت بالا را برای آن نوشت همچین چیزی که‌حد اقلبست در قانون گذاری فرهنگی ما هست ؟؟؟

  • دوباره تاکید می کنم این طرح باید باشه اینجا جمهوری اسلامی اما باید شکل قانون گذاری اون هوشمند بشه مثلا اگر بیست سی نه پس چی ؟؟؟