پلیس: براساس «مُر قانون» عمل می‌کنیم

کدخبر: 2376463

مرکز اطلاع‌رسانی پلیس طی اطلاعیه‌ای اعلام کرده است که هیچ نوع رفتار و کنش فردی و جمعی مغایر با قانون را بر نمی‌تابد. همچنین پایگاه اطلاع‌رسانی پلیس خبر داده در برقراری قانون حجاب از ابزار هوشمند و ارسال پیامک به فرد خاطی استفاده خواهد کرد.

 

به گزارش پایگاه خبری پلیس، «در اقدامی ابتکاری پلیس به جهت جلوگیری از بروز هر گونه تنش و تزاحم با هموطنان در برقراری قانون حجاب، با استفاده از ابزار و دوربین های هوشمند در اماکن و معابر عمومی، نسبت به شناسایی افراد هنجارشکن اقدام و با ارسال مستندات و پیام اخطار به ناقضان قانون حجاب و‌ عفت عمومی، در زمان و مکان مورد نظر، آنها را نسبت به عواقب قانونی تکرار این جرم مطلع می نماید.»

همچنین مرکز اطلاع رسانی پلیس طی اطلاعیه‌ای اعلام کرد: «پلیس در چارچوب حفظ ارزش‌ها، صیانت از حریم خانواده و تقویت سلامت روانی جامعه و تأمین آرامش شهروندان عزیز هیچ نوع رفتار و کنش فردی و جمعی مغایر با قانون را برنمی‌تابد و لاجرم با هر فعل و اقدامی که امنیت روانی و آرامش عمومی را دستخوش چالش نماید، بر اساس "مُرّ قانون" برخورد می نماید.

به همین سبب، از معدود کسانی که با بی‌توجهی، سیمای اخلاقی جامعه را مخدوش می‌سازند انتظار می‌رود ضمن رعایت دقیق قانون و هنجارهای جامعه، از هر نوع کنشی که چهره‌ی معنوی کشور را لکه‌دار و موجب اشاعه ناامنی و اضطراب می‌شود، به جد بپرهیزند.

مدیران محترم اماکن و صنوف مختلف نیز با تعامل پویا و خردمندانه، نظارت بر رعایت هنجارهای جامعه توسط متصدیان صنوف را با جدیت اعمال نمایند.

از شهروندان عزیزمان نیز خواستاریم تا همکاری و همیاری با خادمان خود در پلیس را تداوم بخشند.»

لازم به ذکر است که مطابق قانون مجازات اسلامی مصوب مجلس شورای اسلامی، زنانی که بدون «حجاب شرعی» در معابر و انظار عمومی ظاهر شوند به حبس تعزیری درجه هشت یا جزای نقدی از دویست هزار تا یک میلیون تومان محکوم می‌شوند.

ارسال نظر: