نفسی تازه به کالبد ستاد امر به معروف

کدخبر: 2376729
خبرنگار:

دبیر ستاد امر به معروف و نهی از منکر کشور طی حکمی از سوی حجت الاسلام کاظم صدیقی رئیس این ستاد منصوب شد.

به گزارش خبرنگار معارف ایرنا مراسم معرفی حجت الاسلام محمدحسین طاهری آکردی به عنوان دبیر جدید ستاد امر به معروف و تجلیل از تلاش های سیدمحمدصالح هاشمی گلپایگانی دبیر سابق این ستاد امروز، یکشنبه هفتم خرداد با حضور حجت الاسلام صدیقی و مسئولان ستاد امر به معروف و نهی از منکر برگزار شد.

حجت الاسلام طاهری آکردی، متولد سال ۱۳۵۴ در قم است. وی در سال ۱۳۶۸ وارد حوزه علمیه قم شد. وی در کنار دروس حوزوی به دروس دانشگاهی نیز پرداخت و در سال ۱۳۹۰ موفق به اخذ مدرک دکتری در رشته ادیان و عرفان شد و اکنون به عنوان عضو هیئت علمی و دانشیار گروه ادیان موسسه آموزشی پژوهشی امام خمینی(ره) فعالیت می کند.

حجت الاسلام کاظم صدیقی، رئیس ستاد امر به معروف، در این دیدار عنوان کرد: «ایجاد این باور که ستاد امر به معروف یک ستاد الهی، قانونی و گره گشا و برای حمایت از مظلوم و مقابله با ظالم است و همچنین ایجاد این باور که این ستاد یک ستاد ارشادی و برای هدایت و در واقع یک ستاد عمل کننده ای است که فقط حرف نمی زند بلکه خودش در اجرای قانون و شرع جلوتر از دیگران است، سرلوحه باشد و این مطلب که حساسیت روی منویات رهبر عزیز انقلاب دارد، به گونه ای که جلوتر از امام حرکت نمی کند و از امام هم جا نمی ماند و همچنین به احیای وصیت نامه های شهدا و امام راحل(ره) می پردازد.»

امام جمعه موقت تهران ادامه داد: «این ستاد یک ستاد سلیقه ای نیست، بلکه ستادی حسابگر است که کارهای آن مستند بوده و اعتماد مردم را جلب می کند و امیدواریم با تکیه به نسل جوان، دانشجویان مومن، یک شبکه دانشجویی برای نسل آینده ساز ایجاد کند؛ چه در فضای مجازی و چه در میدان مبارزه با فساد.»

با توجه به سرعت فزاینده‌ی مبارزه با حجاب در جامعه، عملکرد ستاد امر به معروف و نهی از منکر بیش از پیش مورد توجه فعالان فرهنگی و اجتماعی قرار گرفته است.

 

ارسال نظر: