رصدخانه علمی و فرهنگی در شورای عالی انقلاب ‌فرهنگی تأسیس شد

کدخبر: 2377551
خبرنگار:

دبیر شورای عالی انقلاب ‌فرهنگی با اظهار اینکه برای نخستین بار در شورای عالی انقلاب فرهنگی رصدخانه علمی و فرهنگی راه‌اندازی شد افزود: این رصدخانه از دستاوردهای ۴۵ رصدخانه علمی و فرهنگی که در کشور داریم استفاده می‌کند.

به گزارش مرکز خبر شورای عالی انقلاب فرهنگی، حجت‌الاسلام و المسلمین دکتر عبدالحسین خسروپناه در نشست خبری که در سالن جلسات حوزه استانداری خوزستان با حضور فعالان فرهنگی جبهه انقلاب استان برگزار شد گفت: فعالیت شورای سیاست‌گذاری انقلاب فرهنگی در حوزه علم و فناوری ۷۰ درصد و در حوزه فرهنگی ۲۰ درصد است. همچنین ۱۰ درصد سیاست‌گذاری‌ها میان این دو حوزه مشترک است. فعالیت بر اساس این سند فرهنگی مهم‌ترین نقشه فرهنگی است که امضا شده و قرار است اجرایی شود.

وی با اشاره به اقدامات انجام‌ شده در شش ماه گذشته خاطرنشان کرد: تلاش بر این بود که شورای عالی انقلاب فرهنگی را به قرارگاه تبدیل کنیم. خوشبختانه ۳۰ درصد کارهای قرارگاهی شدن شورای عالی انقلاب فرهنگی تکمیل شده و پیش‌بینی می‌شود که تا پایان سال جاری ۴۰ تا ۴۵ درصد قرارگاه تکمیل شود.

حجت الاسلام خسروپناه با اشاره به اینکه برای نخستین بار در شورای عالی انقلاب فرهنگی چهار ستاد تشکیل داده شده توضیح داد: چهار ستاد تشکیل شده شامل علم و فناوری، فرهنگی، اجتماعی و تعلیم و تربیت کاملا مردمی هستند.

وی در خصوص جبهه مردمی شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: ۲ دستیار ویژه برای حوزه فرهنگی و اجتماعی تعیین شد و همچنین برای چهار ستاد تشکیل شده شوراهایی را نیز از جبهه مردمی عضو کردیم.

دبیر شورای عالی انقلاب ‌فرهنگی با بیان اینکه میزهایی در زیر مجموعه‌ چهار ستاد قرار داده شده است، گفت: این میزها در حوزه آسیب‌های اجتماعی، زنان و خانواده و... تشکیل شده‌اند.

وی افزود: برای چهار ستاد تشکیل شده چهار ساختار راه‌بینی، راهبردی، راهبری و راه‌سنجی تعریف شده است و فرایند شورای عالی را با آن الگو طراحی کرده‌ایم و با دبیران چهار ستاد به صورت مستمر جلسات برگزار می‌شود.

دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی گفت: در شورای فرهنگی عمومی نیز اقدامات راهبردی و اصلاحی اساسی انجام خواهیم داد.

ارسال نظر: