آیین مهمان‌نوازی اقوام ایران

کدخبر: 2377564
خبرنگار:

آیین رونمایی از کتاب «مهمان‌نوازی اقوام ایران» تالیف صیدمحمد درخشنده در کتابخانه عمومی پروین اعتصامی ایلام برگزار شد.

به گزارش خبرگزاری کتاب ایران (ایبنا) در ایلام، آئین رونمایی از کتاب «مهمان‌نوازی اقوام ایران» با حضور صیدمحمد درخشنده، مؤلف کتاب، مرضیه فتاحی، مسئول کتابخانه پروین اعتصامی شهر ایلام و جمعی از علاقه‌مندان و اعضای کتابخانه برگزار شد.

در این مراسم درخشنده ضمن تقدیر از اقدام فرهنگی کتابخانه پروین اعتصامی، به معرفی کتاب پرداخت و گفت: آئین مهمان‌نوازی همیشه در میان تمام اقوام ایرانی، ایلات، عشایر، شهرها و بخش‌ها وجود داشته و رسم مهمان‌نوازی در میان اقوام ایرانی به صورت کاملاً ایرانی و آبرومندانه به جا آورده می‌شود.

وی ادامه داد: در این کتاب، احترام به مهمانان، آراستگی و تمیز نگه‌داشتن محل مهمانی، مهمان‌ نوازی، هدیه و سوغاتی به مهمان، به استقبال مهمان رفتن، بدرقه مهمان و نیز آداب و معاشرت ایرانی‌ها اشاره شده است.

به گزارش ایبنا، کتاب مهمان‌نوازی اقوام ایران در سال 1401،در 282 صفحه در 5 فصل شامل مختصری از تاریخ و جغرافیای ایران،مهمان‌نوازی در فرهنگ ایرانی، مهمان‌نوازی ایرانی‌ها به استناد بعضی از سفرنامه‌ها، تعاریفی از مهمان‌نوازی در نواحی مختلف ایران و هم‌چنین اشاراتی به نوع مهمان‌نوازی از دیدگاه قومی در استان ها، توسط صیدمحمد درخشنده، تألیف و در انتشارات درخشنده، به عنوان پنجاه‌ویکمین اثر این نویسنده و پژوهشگر پیشکسوت ایلامی، منتشر شده است.

ارسال نظر: