مصوبه نمایش خانگی در مسیر طبیعی ابلاغ

کدخبر: 2377570
خبرنگار:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لازمه ابلاغ مصوبه داخلی شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه شبکه نمایش خانگی توسط ریاست جمهوری را «طی روالی طبیعی برای بررسی مسیر با حوزه‌های مختلف» دانست.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی لازمه ابلاغ مصوبه داخلی شورای عالی انقلاب فرهنگی در حوزه شبکه نمایش خانگی توسط ریاست جمهوری را «طی روالی طبیعی برای بررسی مسیر با حوزه‌های مختلف» دانست.

به گزارش ایسنا، حدود یک ماه قبل بود که اعلام شد شورای عالی انقلاب فرهنگی تصمیم‌گیری، تنظیم‌گری و مجوزهای حوزه نمایش خانگی را به صدا و سیما واگذار کرده است و به زودی مصوبه آن ابلاغ خواهد شد.

پس از آن، بخشی از فعالان حوزه نمایش خانگی با این تصمیم موافقت کردند و بخشی مخالفت.

با گذشت این مدت، هنوز مصوبه داخلی شورای عالی انقلاب فرهنگی توسط ریاست جمهوری ابلاغ نشده است.

محمدمهدی اسماعیلی در گفت‌وگو با ایسنا در پاسخ به اینکه شنیده می‌شود ریاست جمهوری ابلاغ مصوبه را به جلب نظر ذی‌نفعان و اهالی فیلم و سریال موکول کرده است، گفت: خیر؛ این یک روند طبیعی است. مصوبات شورای عالی انقلاب فرهنگی روالی را برای بررسی مسیر با حوزه‌های مختلف دارد.

وی در عین حال افزود: مبحث اول، یعنی جلب نظر ذی‌نفعان تقریبا انجام شده و با بسیاری از گروه‌ها جلسه گذاشته شده است و اکنون در حال جمع‌بندی هستیم. کارگروه هم کار خود را در شورای عالی شروع کرده تا بتوانند زودتر در این‌باره به جمع بندی برسند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در حاشیه نمایشگاهی در حوزه هنری، درباره برنامه این وزارتخانه برای تولید آثار هنری برای پاسخ به هتک حرمت‌ قرآن و انجام اقداماتی به جز صدور بیانیه نیز تصریح کرد: به جز بیانیه هم اقداماتی صورت گرفته که به عنوان مثال می‌توان به نمایشگاه فاخر «جدال نار با نور» که در حوزه هنری برگزار شده اشاره کرد.

اسماعیلی در پایان تاکید کرد: در بخش‌های مربوطه نیز باید اقداماتی صورت گیرد. در همین راستا همکاران ستادی را در وزارتخانه تشکیل دادند که با همکاری با بخش‌های قرآن‌ و عترت، هنرهای تجسمی، موسیقی، فیلم‌های کوتاه و مستند بتوانیم فضای جدید هنری را برای این بخش فراهم کنیم.

ارسال نظر: