«مهلا» مورد تأیید ساترا

کدخبر: 2377571
خبرنگار:

مدیران روبیکا اعلام کردند روبیکا تابع رأی شورای صدور مجوز ساتراست و در حال حاضر تمام قسمت‌های برنامه «مهلا» با نظرات ممیزی ساترا مطابقت دارد.

لیلا آمره نماینده سکوهای صوت‌و تصویر فراگیر در کمیته تدوین مقررات ساترا گفت: هر چند برخی قسمت‌های برنامه «مهلا» در پخش اول فاقد مجوز بوده است اما در حال حاضر تمام قسمت‌های این برنامه مجوز ساترا را دارد.

به گزارش روابط عمومی سازمان تنظیم مقررات رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر در فضای مجازی(ساترا)، لیلا آمره گفت: تعلل روبیکا در اخذ به‌موقع مجوز ساترا برای انتشار برخی قسمت‌های اولیه برنامه «مهلا» باعث شد تا این تصور ایجاد شود که روبیکا از قوانین نمایش خانگی سرپیچی کرده است درحالی‌که مدیران روبیکا اعلام کردند روبیکا تابع رأی شورای صدور مجوز ساتراست و در حال حاضر تمام قسمت‌های برنامه «مهلا» با نظرات ممیزی ساترا مطابقت دارد.

وی تأکید کرد: وقتی رسانه‌ای به‌دنبال اصلاح محتوای خود مطابق با آیین‌نامه‌های محتوایی ساتراست، آیا این موضوع به معنای تلاش برای رعایت قانون نیست؟

نماینده رسانه‌های صوت‌و تصویر فراگیر در کمیته تدوین مقررات ساترا خاطرنشان کرد: حذف بخشی از قسمت هشتم برنامه «مهلا» مربوط به خاطرات دختر شهید حاج قاسم سلیمانی درخصوص سریال‌ها و برنامه‌های مورد علاقه‌ پدر ایشان باعث شد تا این شائبه ایجاد شود که ساترا مانع پخش این بخش شده در حالی‌که این سازمان اعلام کرد بخش مذکور به تشخیص ساترا حذف نشده است.

 

 

 

 

ارسال نظر: