قلم ایران در نمایشگاه کتاب مسکو

کدخبر: 2377943
خبرنگار:

جمهوری اسلامی ایران در سی‌و‌ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو رویدادهای متنوعی شامل نشست‌های تخصصی، رونمایی و معرفی کتاب، دیدار با ناشران، نویسندگان و مسئولان نمایشگاهی و... برگزار می‌کند.

به گزارش خبرگزاری تسنیم، در سی‌و‌ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو خانه کتاب و ادبیات ایران با همکاری رایزنی فرهنگی جمهوری اسلامی ایران در مسکو رویدادهای متنوعی شامل نشست‌های تخصصی، رونمایی و معرفی کتاب، دیدار با ناشران، نویسندگان و مسئولان نمایشگاهی و... را در غرفه جمهوری اسلامی ایران و مراکز دیگر برگزار می‌کند.

بخشی از این برنامه‌ها به شرح زیر است:

پنجشنبه (نهم شهریور ماه 1402) همزمان با دومین روز این نمایشگاه کتابخانه دولتی کودک روسیه میزبان «مسترکلاس هنرمند تصویرگر کتاب کودک و نوجوان» با حضور منصوره محمدی بود.

همچنین «رونمایی از کتب ایرانی ویژه کودک و نوجوان به زبان روسی» با حضور مسعود احمدوند، رایزن فرهنگی سفارت جمهوری اسلامی ایران در روسیه و حامد محقق، مؤلف کتاب و مدرس شعر، داستان و نقاشی کودک و معاون شعر و ادبیات داستانی خانه کتاب و ادبیات ایران نیز برنامه دیگر غرفه ایران در این روز بود که در محل برگزاری نمایشگاه برپا شد.

از برنامه‌های اجرا شده روز دوم نیز می‌توان به «مسترکلاس هنرمند خوشنویس» با حضور محمدعلی قربانی در کتابخانه دولتی روسیه با نام لنین اشاره کرد. محمدعلی قربانی «مسترکلاس هنرمند خوشنویس» دیگری را هم جمعه (دهم شهریورماه 1402) در مرکز فرهنگ شرق انستیتو شرق‌شناسی آکادمی علوم روسیه اجرا می‌کند.

منصوره محمدی و محمدعلی قربانی هرکدام به ترتیب «مسترکلاس هنرمند تصویرگر کتاب کودک و نوجوان» و «مسترکلاس هنرمند خوشنویس» را روز شنبه (یازدهم شهریورماه 1402) نیز در کتابخانه ادبیات خارجی برگزار می‌کنند.

سی‌و‌ششمین نمایشگاه بین‌المللی کتاب مسکو از چهارشنبه (هشتم شهریورماه 1402) با 300 غرفه فعال، آغاز به کار کرد و تا دوازدهم شهریورماه به فعالیت خود ادامه خواهد داد.

ارسال نظر: