فراخوان وزیر برای پیشنهاد اسم جدید وزارت فرهنگ

کدخبر: 2378165
خبرنگار:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی گفت: برای اسم وزارت فرهنگ در حال گفت‌وگو هستیم؛ جمع‌بندی دولت و وزارتخانه بر اساس مجموع پیشنهادها است و تاکنون چیزی قطعی نشده است و از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه دعوت می‌کنیم اگر پیشنهاداتی دارند اعلام کنند.

به گزارش ایمنا، محمد مهدی اسماعیلی روز چهارشنبه در حاشیه جلسه هیئت دولت به خبرنگاران درباره تغییر ساختار این وزارتخانه اظهار کرد: تغییرات ساختاری وزارت فرهنگ و ارشاد طی روزهای آینده ابلاغ خواهد شد.

وی افزود: از ابتدای شروع به کار مطالبه رهبر معظم انقلاب برای انجام برخی تغییرات ساختاری و بازنگری در اقدامات رسانه‌ای را در دستور کار قرار دادیم و اکنون تغییرات ساختاری آماده شده که بخشی از آن در روزهای آینده ابلاغ می‌شود.

وزیر فرهنگ و ارشاد اضافه کرد: همچنین تغییر مأموریت‌ها را برای مراکز داریم و آخرین رایزنی‌ها و گفت‌وگو با سازمان امور استخدامی صورت گرفته و روزهای آینده ابلاغ می‌شود.

وی ادامه داد: البته برخی از این اقدامات از جمله تغییر نام وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، نیازمند قانون است که باید در مجلس اتفاق بیفتد و درباره اسم در آنجا به تصویب برسد، دوستان در مجلس آمادگی این را دارند و در این زمینه با آن‌ها گفت‌وگو کردم البته تغییر نام، مساله اول ما نیست مهم کارکرد و ساختاری است که باید اتفاق بیفتد.

اسماعیلی خاطرنشان کرد: برای اسم هم در حال گفت‌وگو هستیم؛ جمع‌بندی دولت و وزارتخانه بر اساس مجموع پیشنهادها است و تاکنون چیزی قطعی نشده است ما از اصحاب فرهنگ و هنر و رسانه دعوت می‌کنیم اگر پیشنهاداتی دارند اعلام کنند چون ما در وزارت فرهنگ کارمان با نخبگان است و اعتقاد به رفت و برگشت‌های مشورتی داریم.

وی تاکید کرد که در این رابطه هنوز مطلبی قطعی نشده و منتظر بیان پیشنهادات هستیم و تلاش بر این است که نام کاملی متناسب با اقتضائات و ساختارها انتخاب شود تا وزارتخانه مأموریت بنیادی و اصلی را در پاسداشت فرهنگ و هنر در داخل کشور دنبال کند.

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی درباره طولانی بودن روند استعلام علت تأخیر در صدور مجوزها گفت: در بحث صدور مجوزها، آنچه در وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی انجام می‌شود سرعت مطلوبی دارد اما مسئله مهم مربوط به استعلامات است.

وی یادآور شد: استعلام صدور مجوزها در وزارت فرهنگ به دلیل دغدغه‌های فرهنگی زمان بر است و احیاناً ممکن است حمل بر کم کاری شود، البته ممکن است در مواردی سرعت کار پایین باشد که برای رفع این مشکل مسئولیت بررسی مجوزها به حوزه فناوری واگذار شده است.

اسماعیلی در پاسخ به سوالی که آیا برای برگزاری کنسرت در استان‌های مذهبی مسأله‌ای وجود دارد، گفت: برای برگزاری کنسرت در هیچ استانی مشکل نداریم و در همه شهرها با قوت برگزار می‌شود.

 

ارسال نظر: