پویانمایی صاحب بنیاد می‌شود

کدخبر: 2378415
خبرنگار:

وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی با بیان اینکه بنیاد پویا نمایی را در وزارت فرهنگ راه اندازی کنیم، گفت: علیرغم اینکه سیاست دولت افزایش ساختار نیست ، اما به دلیل اهمیتی که موضوع پویا نمایی دارد این موضوع در دستور قرار می‌گیرد.

به‌گزارش مرکز روابط عمومی و اطلاع رسانی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، در نشست علنی امروز- شنبه ۲۹ مهر- مجلس شورای اسلامی ادامه بررسی جزییات لایحه برنامه هفتم توسعه در دستور کار مجلس قرار گرفت و نمایندگان با ماده ۷۴ این لایحه موافقت کردند.

محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی در تشریح این ماده گفت: در بخش اول اعدادی که تنظیم شده ممکن است با اقتضائات فعلی دسترسی به آن سخت باشد، اما ما در دولت اینها را بررسی کردیم و در کمیسیون های فرهنگی و تلفیق این اعداد بررسی شده است و مسیر رسیدن به این اعداد هم در برخی از بخش ها اتفاق افتاده است.

وزیر فرهنگ و ارشاد بیان داشت: در ردیف یک تولید فیلم سینمایی فاخر و ارزشمند در موضوعات تاریخی دفاع مقدس، جبهه مقاومت و سبک زندگی ایرانی اسلامی که سالانه تولید ۲۰ فیلم است همین الان در جشنواره پیش روی فجر به این عدد خواهیم رسید و اتفاق بسیار مهمی است.

اسماعیلی تصریح کرد: در بخش موسسات فرهنگی چند منظوره، عدد نرخ رشد ۲۵درصد پیش بینی شده با توجه به مطالباتی که این حوزه در بخش خصوصی ایجاد می‌کند پیشنهاد این است که کاهش یابد.

وی در مورد افزایش تولید پویانمایی اظهار داشت: در رابطه با تولید پویا نمایی اعداد، عدد بزرگی است ما در دولت و شورای هنر پیشنهاد دادیم که بنیاد پویا نمایی را در وزرات فرهنگ راه اندازی کنیم علیرغم اینکه سیاست دولت افزایش ساختار نیست ، اما به دلیل اهمیتی که موضوع پویا نمایی دارد این مساله در دستور قرار می گیرد.

وزیر فرهنگ و ارشاد تصریح کرد: درجاهای که فیلم به صورت پویا نمایی نمایش داده می شود فوق العاده جذابیت دارد و در حوزه فرهنگ سازی هم بسیار مهم است پیشنهاد این است که عدد را کاهش دهیم به توجه به اینکه هنور زیر ساخت ها آن آماده نیست و از ۷۳۰۰ ساعت به ۱۰۰۰ ساعت کاهش پیدا کند.

سرانجام این ماده به رای گذاشته شد و توانست ۱۴۰ رای موافق و ۱۷ رای مخالف را کسب کند.

 

ارسال نظر: