قرعه‌کشی سانس‌های نمایش جشنواره فجر برگزار شد

کدخبر: 2379051
خبرنگار:

مراسم قرعه‌شی سانس‌های نمایش فیلم‌های چهل و دومین جشنواره فجر برگزار شد. همچنین در این مراسم از پوستر این دوره از جشنواره نیز رونمایی شد.

به گزارش ایسنا، صبح امروز ۶ بهمن ماه با حضور جمعی از صاحبان فیلم های که امسال در جشنواره فجر، فیلم دارند، این مراسم برپا شد.

این مراسم قرعه کشی، با اجرای محمد گبرلو برای تعیین سانس نمایش فیلم ها در برج میلاد، سالن نمایش اهالی رسانه برگزار شد.

در ادامه از مجتبی امینی دبیر جشنواره فیلم فجر دعوت شد تا به روی صحنه بیاید.

دبیر جشنواره فجر با بیان اینکه «امسال شرایط انتخاب آثار مقداری سخت بود و از ۱۰۶ اثری که به دبیرخانه جشنواره رسید، ۳۳ اثر برای بخش سودای سیمرغ انتخاب شدند.» ادامه داد: برخی دوستان شاید آثارشان از جشنواره جا مانده باشد، با توجه به اینکه جشنواره استانداردهای خاص خودش را دارد، باید صبور باشیم و حق بدهیم که شاید قسمت برخی از همکاران ما بوده که آثارشان در این جشنواره نمایش داده شود.

او ادامه داد: خدا قوت می‌گویم به افرادی که جنگیدند تا اثرشان در جشنواره نمایش داده شود. 

مجتبی امینی، تصریح کرد:چشم به هم زدیم و یک سال دیگر گذشت و جشنواره فجر به دور چهل و دوم رسید. خدا را شکر که خانواده سینما در بستر آرام گرد هم می‌آیند و سال جدید سینمای ایران را جشن می‌گیرند و وارد فصل جدید تولید می‌شوند.

وی ادامه داد: امسال جشنواره پُرشور و پُررونقی را خواهیم داشت و شاهد آثار ویژه‌ای  با مضمون‌ جذاب و دیدنی در حوزه‌های مختلف خواهیم بود. این آثار مدیون زحمات دست‌اندرکاران خانواده سینمای ایران است.
سپس آیتمی از پوستر دوره‌های مختلف جشنواره های فیلم فجر پخش و پس از آن پوستر چهل و دومین جشنواره بین المللی فجر که حمیدرضا بیدقی آن را طراحی کرده است، توسط مجتبی امینی دبیر جشنواره رونمایی شد.

حمیدرضا بیدقی پیش از این طراحی پوسترهای سی و ششمین و سی هفتمین و سی و هشتمین دوره جشنواره فیلم فجر، سی و چهارمین جشنواره جهانی فیلم فجر، سی و سومین جشنواره بین‌المللی فیلم‌های کودکان و نوجوانان و... را برعهده داشته است.

حمیدرضا بیدقی، طراح پوستر چهل و دومین جشنواره بین‌المللی فیلم فجر درباره المان‌های به کار رفته در این پوستر اظهار کرد: فرمی که شاهد آن هستید یک سرو است که با ۴۲ سیمرغ طراحی شده. سرو از قدیم قدمتی به طول تاریخ سرزمین ما دارد و نماد مقاومت و ایستایی است. در طی ۴۲ دوره از برگزاری جشنواره اتفاقات بسیاری افتاده و بارها در مرز کم رنگ شدن پیش رفته اما برگزار شده است. این سیمرغ ها دور هم جمع شدند و یک سرو را تشکیل دادند و نشان می‌دهد چراغ حشنواره همیشه روشن خواهد بود و از ناملایمات دور خواهد ماند.

در ادامه نیز مراسم قرعه‌کشی برای تعیین سانس‌های نمایش آثار جشنواره در سالن اهالی رسانه‌ برج میلاد برگزار شد که این سانس‌ها به شرح زیر تعیین شدند:

جشنواره فجر

 

ارسال نظر: