لزوم شخصیت‌پردازی درست برای کودکان

کدخبر: 2373322
خبرنگار:

محمد قمی گفت: اگر فرهنگ آبادتری داشته باشیم حتما اقتصاد آبادتری خواهیم داشت. اگر کودک با استفاده از شخصیت‌هایی که برایش ساختیم از تنبلی بیزار و عاشق کار بود حتما موفقیت بیشتری خواهیم داشت.

به گزارش نسیم‌آنلاین به نقل از خبرگزاری مهر؛ نشست پیش‌ارائه طرح‌های مرحله نهایی اولین سلسله رویدادهای تخصصی فرنو با عنوان فرنو شخصیت‌پردازی صبح امروز با ارایه 14 طرح راه‌یافته به دور نهایی با حضور حجت‌الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی در محل صندوق نوآوری و شکوفایی ریاست جمهوری برگزار شد.

حجت‌الاسلام محمد قمی رییس سازمان تبلیغات اسلامی در این برنامه گفت: انسان به عنوان یک مساله پیچیده در جهان هستی مطرح و علوم انسانی به عنوان دانشی که می‌خواهد از مسایل پیچیده درون انسان آگاه شود حرف‌های زیادی دراین زمینه دارد. امام خمینی یکبار در پاسخ مدعیان حقوق بشر گفته بود «شما اصلا انسان را می‌شناسید؟» این در حالی است که حکمت اسلامی درباره انسان حرف‌های زیادی دارد.

3815289

قمی ادامه داد: یک قدم جلوتر درباره انسانی ایرانی هویت ریشه‌دار اوست که خصایس قابل تامل و برجسته‌ای دارد که باید درباره آن حرف زد. شهید بهشتی درباره فرهنگ ایرانی اسلامی می‌گوید که مثل شیروشکر آمیخته است.

رییس سازمان تبلیغات اسلامی ادامه داد: اولین چیزی که باید درباره انسان گفت بحث هویت است و راهیابی به هویت داخل انسان ایرانی کاری پیچیده‌ای است. بعد از هویت مساله زندگی بسیار مهم است. سبک زندگی می تواند شخصتی و هویت انسان را اوج یا تنزل دهد. وقتی ما هویت فردی و اجتماعی داریم حتما زندگی فردی و اجتماعی داریم. در این میان الگو داشتن می‌تواند سرنوشت‌ساز باشد.

وی ادامه داد: برای ساخت الگو در دنیای کودک باید دنبال زبان دیگری گشت که یکی از راه‌های آن شخصیت‌پردازی است که برخی از آنها در وسایل بازی و اتاق کودک و لوازالتحریر دیده می‌شود. الان در خانواده‌های مذهبی ما هم بتمن و مردعنکبوتی رسوخ کرده است و این در هویت و شخصیت کودک تاثیر می‌گذارد.

 

3815288

حجت‌الاسلام محمد قمی در ادامه سخنان خود اضافه کرد: شاید از مهم‌ترین اتفاقات نویدبخش این روزها برگزاری این رویداد شخصیت پردازی است که توسط جوان ایرانی خوشفکر و باهوش در حال انجام است. ما اگر فرهنگ آبادتری داشته باشیم حتما اقتصاد آبادتری خواهیم داشت. اگر کودک ما با استفاده از شخصیت‌هایی که برایش ساختیم از تنبلی بیزار بود و عاشق کار و تلاش بود حتما موفقیت بیشتری خواهیم داشت.

در رویداد امروز گروه‌های افسانه‌های ایرانی، افرا، شاماران، محراب و معراج، فرانک، فرشتگان نجات، پویا و پونه، ژوپیلا، ستایش سبحان، باران گستر، کلاهدوز، مهاد و طاها طرح های خود را در برابر تهییه کنندگان ارشد جهت سرمایه گذاری ارایه دادند.

 

منبع: مهر
ارسال نظر: