سعید ابوطالب: "قطعه‌های ناتمام" با مسابقه شبکه افق متفاوت است

کدخبر: 2301442

سعید ابوطالب این روزها در لوکیشن‌های فرهنگی چند کشور همسایه مشغول تولید مستند مسابقه جدیدی برای تلویزیون است که در قالب رئالیتی‌شو ساخته می‌شود و نام «قطعه‌های ناتمام» را برای آن انتخاب کرده است.

- اخبار فرهنگی -

به گزارش خبرنگار فرهنگی باشگاه خبرنگاران پویا، ضبط مجموعه «قطعه های ناتمام» که برای پخش در ایام تعطیلات نوروز سال98 از شبکه یک سیما تولید می شود در خارج از کشور آغاز شده است. بخش های خارجی این رئالیتی شو که کاری در ابعاد بین المللی است با حضور بازیگران شاخص خارجی در کشورهای ترکیه، آذربایجان، هند، تاجیکستان، ازبکستان و... ضبط و بخش دوم کار نیز همزمان در شهرهای مختلف ایران از جمله اصفهان، شیراز، کاشان، تبریز و... در بهمن ماه تصویربرداری می شود. این رئالیتی شو در قالب یک فیلم -مسابقه با حضور بازیگرانی از چند کشور و بازیگران شاخص سینما و تلویزیون ایران همراه است.

سعید ابوطالب درباره تجربه ساخت این رئالیتی شو پس از دیگر تجربیات مشابهش در تلویزیون به خبرنگار خبرگزاری تسنیم ، گفت: نوروز همین امسال هم مستند مسابقه «هفت روز و هفت ساعت» را به سفارش شبکه افق ساختیم که این اثر در ایران و لبنان با حضور بازیگران سینما و تلویزیون هر دو کشور ساخته شد و هدف آن نمایش علایق و وابستگی های فرهنگی مردم مسلمان دو کشور در قالب یک رقابت هیجان انگیز و مفرح به شکل مسابقه بود.

وی افزود: این بار تجربه مشابهی را برای نوروز شبکه یک خواهیم داشت که البته از نظر محتوا و ساختار بسیار گسترده تر و مفصل تر خواهد بود. در این مجموعه مسابقات از چندین کشور خارجی شروع می شود و سپس در ایران به چند شهر تاریخی می رویم و لوکیشن های متعدد و آیتم های بسیار جذابی برای این کار در نظر گرفته شده است.

ابوطالب با انتقاد از شبکه افق یادآور شد: متأسفانه با گذشت 10 ماه از پخش «هفت روز و هفت ساعت» هنوز شبکه افق حدود یک سوم هزینه تولید را پرداخت نکرده است. ابتدا دوستان ما اظهار می کردند که پول نداریم و بعد متوسل به بهانه های غیرحرفه ای و غیر سازنده دیگری شدند که من در تجربه بیش از دو دهه برنامه سازی داخل تلویزیون و خارج از این سازمان هرگز چنین بهانه هایی نشنیده و ندیده بودم.

رئالیتی شوی نوروزی سعید ابوطالب در خارج از کشور

وی افزود: دلم نمی خواهد گلایه کنم اما هنوز بسیاری از عوامل اصلی و بازیگران از پروژه بستانکار هستند که حتی اقدام های حقوقی انجام داده اند و این اصلاً برای شبکه افق با عقبه ای که از مدیران خوب این شبکه می دانم، مناسب نیست.

کارگردان «قطعه های ناتمام» شبکه یک که برای نوروز 98 آماده می شود، در پایان خاطرنشان کرد: من همواره از بازیگران و عوامل این فیلم که آنها را محق می دانم خواسته ام که خویشتن دار باشند و موضوع را در فضای مجازی رسانه ای نکنند تا دستاویز افراد معاند و مخالف نظام قرار نگیرد اما واقعاً نمی توانم همه وقتم را صرف نامه نگاری ها و بروکراسی های بی حاصل با شبکه افق برای دریافت حق الزحمه عواملی کنم که از یک سال پیش در شرایط سخت داخل و خارج کشور برای این پروژه کار کرده اند و در این شرایط اقتصادی نیازمند هستند.

منبع: تسنیم

مسئولیت صحت اخبار ارائه شده به عهده منبع خبر بوده و این رسانه صرفاً رسالت اطلاع‌رسانی خود را در این رابطه انجام می‌دهد.

ارسال نظر: