درگیری‌های شدید در قدس

کدخبر: 2372749

شهر «قدس اشغالی» برای چندمین شب متوالی به صحنه درگیری‌های شدید میان نظامیان صهیونیست و شهروندان فلسطینی ساکن این شهر تبدیل شد.

بر اساس این گزارش، پس از تظاهرات گسترده فلسطینیان در شهر قدس، صهیونیست‌ها از گازهای اشک آور و گلوله‌های جنگی علیه آنها استفاده کردند. در این درگیری دهها شهروند فلسطینی به شدت زخمی شدند.

آخرین گزارش‌ها حاکی از آن است که از آغاز انتفاضه فلسطینیان در قدس اشغالی از ابتدای ماه مبارک رمضان تاکنون ۷۵۰ فلسطینی توسط نظامیان صهیونیست به شدت زخمی شدند. در این درگیریها همچنین بیش از ۱۰۰ نفر نیز تاکنون بازداشت شده اند.

این درحالی است که روز گذشته «فوزی برهوم» سخنگوی جنبش مقاومت اسلامی حماس گفته بود: اراده مقاومت در دفاع از قدس و مسجدالاقصی متزلزل نخواهد شد. مقاومت از هیچ تلاشی برای بازپس گیری حقوق سلب شده فلسطینیان در این زمینه کوتاه نمی‌آید.

از سوی دیگر،نقاط مختلف غزه دیشب برای دومین بار پیاپی صحنه تظاهرات گسترده مردم در اعلام حمایت از انتفاضه قدس بود؛ این در حالی است که رژیم صهیونیستی اعتراف کرده است که دو شلیک دو فروند موشک از غزه را رصد کرده است و همزمان آژیر خطر در فلسطین اشغالی به صدا درآمد.

در شمال غزه جوانان خشمگین در اردوگاه جبالیا در راستای حمایت از مسجد الاقصی و قدس تظاهرات کردند.

هزاران تن از اهالی این اردوگاه پس از ادای نماز عشا با تجمع در مرکز اردوگاه، اقدام به آتش زدن لاستیک کردند.

تظاهرات کنندگان در حمایت از قدس شعار داده و حمله نظامیان اشغالگر به فلسطینی های مستقر در مسجد الاقصی را محکوم کردند.

اردوگاه الشاطئ در غرب غزه نیز شاهد تظاهرات گسترده جوانان خشمگین بود.

در خانیونس تظاهرات و تجمع هایی در چندین محله در این استان برگزار شد و جوانان خشمگین با آتش زدن لاستیک، در حمایت از قدس و مسجد الاقصی شعار دادند.

در شهر رفح نیز تظاهرات گسترده ای برگزار شد و تظاهرات کنندگان با پلاکاردهایی در دست، به سمت مرکز شهر تظاهرات کردند.

شاهدان عینی گفتند نظامیان اشغالگر برای سرکوب تظاهرات، گاز شلیک می کردند.

از سوی دیگر ارتش رژیم صهیونیستی دیشب اعتراف کرد که شلیک یک فروند موشک از غزه به سمت شهرک های اطراف را رصد کرده است.

پیش از این رژیم صهیونیستی از اصابت 36 فروند موشک به فلسطین اشغالی خبر داده و اعلام کرده بود که این موشک ها، از غزه شلیک شده اند.

 

منبع: العالم
ارسال نظر: