سونامی مولانا در سینمای ایران؛ رکورد افتتاحیه شکست

کدخبر: 2379421

فیلم سینمایی «مست عشق» موفق شد تا با جذب ۲۱۴ هزار مخاطب طی ۳ روز نخست اکران، رکورد افتتاحیه چنددهه‌ اخیر سینمای ایران را بشکند.

 مست عشق موفق شد تا طی ۳ روز نخست نمایش خود، با نمایش در ۲ هزار و ۳۱۲ سانس، ۲۱۴ هزار نفر را به سینماها بکشاند و ۱۵ میلیارد و ۲۸۳ میلیون تومان بفروشد.

این رکورد افتتاحیه در شرایطی به دست آمده که این آمار تاکنون در اختیار فیلم پربازیگر ما همه با هم هستیم با ۱۲۷ هزار مخاطب بوده است. افتتاحیه هزارپا با ۱۲۶ هزار مخاطب، فروشنده با ۱۲۱ هزار، گشت ۳ با ۱۱۷ هزار، و نهنگ عنبر ۲ با ۱۱۳ هزار مخاطب، تاکنون پرزرق‌وبرق‌ترین افتتاحیه‌های سینمای ایران بوده اند.

طی سال جاری تمساح خونی با ۱۱۰ هزار مخاطب و سال گربه با ۱۰۸ هزار مخاطب، شلوغ‌ترین افتتاحیه‌ها را سپری کردند که حالا مست عشق تقریبا ۲ برابر این میزان مخاطب داشت که یک رکورد بی‌سابقه طی یکی، دو دهه اخیر و کم‌سابقه در تاریخ سینمای ایران محسوب می‌شود.

با نگاهی به پیش‌فروش بلیت روزهای دیگر این فیلم به این نتیجه می‌رسیم که در ادامه باید در انتظار ثبت رکوردشکنی‌های متفاوت دیگری از سوی این فیلم باشیم.

مست عشق طی روز چهارشنبه، با ۵۱ هزار مخاطب، ۳ میلیارد و ۵۸۶ میلیون تومان فروخت. این فیلم برای پنجشنبه ۷۰ هزار مخاطب داشت و به فروش ۵ میلیارد و ۴۴ میلیون تومانی رسید. در روز جمعه نیز ۹۳ هزار نفر به تماشای این فیلم نشستند و گیشه این فیلم را به ۶ میلیارد و ۶۵۳ میلیون تومان رساندند.

اکران چشم‌گیر مست عشق، بر روی آمار کلی سینمای امسال ایران نیز تاثیر مثبتی گذاشته است به‌طوری‌که سینمای ۱۴۰۳ طی ۳۸ روز ابتدایی خود، نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، از رشد حدودا ۲۵ درصدی در میزان مخاطب برخوردار است که یک اتفاق بسیارخوب محسوب می‌شود.

سینمای بهار امسال اکنون سه‌قطبی شده و رقابت سالم و خوبی میان تمساح خونی، سال گربه و مست عشق در جریان است که این اتفاق، علیرغم افزایش مخاطبان سینما، گیشه خوبی را برای این آثار و کلیت سینمای ایران به همراه دارد.

منبع: ایرنا
ارسال نظر: