" حق مسکن کارگران" هنوز تصویب نشده است

کدخبر: 2372871

نماینده کارگری شورای عالی کار درباره حق مسکن گفت:این رقم برای جامعه کارفرمایی عدد قابل توجهی نیست, اما هرچه قدر هم کوچک باشد برای کارگران حداقلی بگیر رقم بزرگی محسوب می‌شود و انتظار داشتیم با قید فوریت به تصویب می رسید که چنین نشد.

محمد رضا تاجیک، نماینده کارگری شورای عالی کار، درباره حق مسکن کارگران گفت: رقم حق مسکن مبلغ بسیار اندکی است و ناچیز است, تعجب می کنیم که هر ساله " افزایش حق مسکن کارگران" این میزان به کندی انجام می شود.

 وی با بیان اینکه هر زمان گذر نمایندگان کارگران به هیأت دولت می افتد, شاهد تعلل بسیار زیاد هستیم گفت: عدد و رقم در رابطه با حق مسکن کارگران موضوع مهمی نیست  که بخواهد به این شکل کار  جامعه کارگری را ناراحت کند.

وی درباره زمان اجرای این مصوبه گفت: طبق مصوبه شورایعالی کار، هر زمانی این مصوبه تصویب شود, باید از ابتدای سال لازم الاجرا باشند اما وقتی این اتفاق رخ نمی‌دهد بسیاری از کارگران از این مسئله متضرر می‌شوند. به عنوان مثال آن دسته از کارگران که تصمیم به تسویه حساب یا تصمیم به جابه جایی کارگاه خود گرفتند. با توجه به اینکه مصوبه حق مسکن از ابتدای سال عملیاتی نشد, هنگام تسویه حساب دچار مشکل شدند.

تاجیک گفت: این رقم برای جامعه کارفرمایی عدد قبال توجهی نیست, اما هرچه قدر هم کوچک باشد برای کارگران حداقلی بگیر رقم بزرگی محسوب می‌شود و انتظار داشتیم با قید فوریت به تصویب می رسید. پیش بینی می شد که در هفته کارگران این مصوبه به تصویب برسد که چنین نشد.

 وی گفت: به نظر می رسد در جلسه ای که نماینده اقتصاد و صنعت وجود دارند باید این مصوبه تصویب می شد, به احتمال زیاد وزیرکار پیگیری لازم را انجام نداده است. بسیاری از کارفرمایان از این تعلل دولت سو استفاده می کنند.

 وی تأکید کرد: درخواست ما از دولت این است که در این روزهای سخت کرونایی که جامعه کارگری متحمل سختی‌های بسیاری شده‌اند این مسئله رابه این خانواده‌ها به صورت مضاعف تحمیل نکنیم.

 

منبع: تسنیم
ارسال نظر: