فیلم: ترامپ در جمع طرفدارانش در واشنگتن حاضر شد

کدخبر: 2365391

رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در جمع طرفداران خود در واشنگتن حاضر شد.

حجم ویدیو: 1.73M | مدت زمان ویدیو: 00:00:20 دانلود ویدیو

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور آمریکا روز شنبه در جمع طرفداران خود در اطراف میدان آزادی واشنگتن حاضر شد.

ترامپ روز گذشته در پیامی در شبکه اجتماعی توییتر از احتمال حضور خود در این راهپیمایی خبر داده بود.

تجمع امروز حامیان ترامپ در اعتراض به نتیجه انتخابات آمریکا «راه‌پیمایی میلیونی "آمریکا را دوباره عالی کن"» نام گذاری شده است و از مرکز شهر واشنگتن تا دیوان عالی آمریکا در حال انجام است.

گروه‌های راست‌گرای افراطی نظیر «پسران مفتخر» که اکثراً مسلح هستند، «دزدیدن دی‌سی‌ (واشنگتن) را متوقف کنید» و «نگه‌دارندگان پیمان» برای شرکت در این تجمع اعلام آمادگی کرده‌اند.

علی‌رغم ارزیابی رسانه‌های آمریکایی مبنی بر پیروزی بایدن در انتخابات ریاست‌جمهوری، به دلیل مخالفت ترامپ با پذیرش شکست و تأکید وی به شکایت به مراجع حقوقی به‌خاطر «تقلب گسترده در انتخابات»، اداره خدمات عمومی این کشور هنوز پیروزی بایدن را به رسمیت نشناخته است.

با توجه به عدم پذیرش شکست از جانب نامزد جمهوری‌خواهان و در جریان بودن برخی اقدامات حقوقی، بایدن زمانی می‌تواند خود را پیروز قطعی انتخابات بداند که توسط مجمع گزینندگان به عنوان رئیس‌جمهور تعیین شود و یا ترامپ رسما شکست را بپذیرد.

با این حال سران بسیاری از کشورهای جهان تا کنون به بایدن به عنوان پیروز انتخابات ریاست جمهوری آمریکا تبریک گفته و درخصوص همکاری با دولت او اعلام آمادگی کرده‌اند.

«خبرگزاری فارس»

حجم ویدیو: 1.73M | مدت زمان ویدیو: 00:00:20 دانلود ویدیو
ارسال نظر: