رهبر انصارالله یمن:دشمنان از پیشرفت عملیات‌های ما تعجب می‌کنند

کدخبر: 2379506

«سید عبدالملک الحوثی» رهبر جنبش انصار الله یمن تاکید کرد، رزمندگان این جنبش برای سومین بار یک پهپاد MQ۹ آمریکا را در آسمان صعده سرنگون کرده اند.

به نقل از رسانه های عربی، الحوثی گفت: هفته جاری با شلیک ۳۳ موشک بالستیک، بالدار و پهپاد، ۸ عملیات در خلیج عدن و دریای عرب تا اقیانوس هند انجام دادیم که طی آن شش کشتی مرتبط با دشمن صهیونیستی، آمریکا و انگلیس هدف قرار گرفت.

 

رهبر جنبش انصارالله با اشاره به انجام ۱۵۶ عملیات موشکی و دریایی در جنوب فلسطین اشغالی و دریاهای سرخ و عرب و هند توسط این جنبش از ابتدای عملیات طوفان الاقصی تاکنون تصریح کرد: شمار کشتی‌های هدف قرار گرفته مرتبط با دشمن صهیونیستی و آمریکا به ۱۰۷ کشتی رسیده است.

 

سید عبدالملک الحوثی افزود: عملیات علیه کشتی‌های دشمن از ابتدای عملیات طوفان الاقصی با استفاده از شلیک ۶۰۶ موشک بالستیک، بالدار و پهپاد انجام گرفته است.

 

رهبر جنبش انصار الله همچنین گفت: اهداف دشمن صهیونیستی در سرزمین های اشغالی فلسطین با استفاده از شلیک ۱۱۱ موشک بالستیک، بالدار و پهپاد هدف قرار گرفته شد.

 

الحوثی خاطرنشان کرد: کارشناسان می دانند که عملیات ما پیچیده و مهم است و با استفاده از فناوری های مدرنی انجام می گیرد.

 

رهبر جنبش انصار الله همچنین گفت: برای کارشناسان همواره این سوال مطرح است که یمن چگونه توانسته اهداف دریایی را رصد و اهداف متحرک را مورد حمله قرار دهد؟ این در حالی است که یمن ناوگان دریایی و ماهواره ندارد.

 

سید عبدالملک الحوثی تاکید کرد: دشمنان از پیشرفت مهم و خیره کننده عملیات ما حیرت زده شده‌اند و پس از اینکه برای در امان ماندن از ضربات مقاومت مجبور به دور زدن قاره آفریقا از طریق دماغه امید نیک شدند، بسیار نگران هستند.

 

رهبر جنبش انصار الله تصریح کرد: فرار ۱۰ شناور آمریکایی و ۸ شناور اروپایی از دریای سرخ، ناشی از ناکامی آنها در جلوگیری یا محدود کردن عملیات ما می باشد.

 

سید عبدالملک الحوثی همچنین با اشاره به حمله موشکی و پهپادی انصار الله به بندر ام الرشراش در جنوب فلسطین اشغالی گفت: این حملات مستقیم از جبهه یمن و دریای سرخ تأثیر واضحی بر جنوب فلسطین اشغالی داشته است.

 

رهبر جنبش انصار الله یمن تاکید کرد: آمریکا و انگلیس در تلاش برای یافتن راههای دیگری هستند و بحران در اقیانوس هند را بسیار بزرگ می دانند.

 

سید عبدالملک الحوثی در ادامه با اشاره به تجاوز مکرر آمریکا و انگلیس به خاک یمن گفت: شمار حملات هوایی و موشکی این دو کشور متجاوز به یمن، به ۴۵۲ مورد رسیده است.

 

رهبر جنبش انصار الله با تأکید بر آمادگی این جنبش تصریح کرد: در صورتی که تجاوز اسرائیل به غزه و گردنکشی آمریکا ادامه یابد برای دور چهارم عملیاتمان آماده خواهیم شد.

 

سید عبدالملک الحوثی با اشاره به اینکه ادامه حملات راکتی مقاومت فلسطین به طرف عسقلان مایه تعجب آمریکا و رژیم صهیونیستی شده است گفت: عملیات حزب الله لبنان نیز شدت و شمار بیشتری ادامه خواهد یافت و بیش از پیش رژیم اشغالگر را تحت تأثیر قرار خواهد داد.

 

رهبر جنبش انصار الله همچنین اظهار داشت: عملیات در شمال فلسطین اشغالی بر رژیم صهیونیستی تأثیر فراوانی داشته است و باعث زیان کارخانه های این رژیم و سایر بخش های اقتصادی آن شده است.

 

سید عبدالملک الحوثی با اشاره به تظاهرات دانشجویان در دانشگاههای آمریکا در حمایت از آتش بس در نوار غزه گفت: نهادها و مراکز حامی رژیم صهیونیستی به شدت از جنبش دانشجویی اخیر در حمایت از غزه عصبانی هستند.

 

رهبر جنبش انصار الله تأکید کرد: جنبش دانشجویی مسالمت جوی اخیر، ادعاهای حاکمیت آمریکا را رسوا کرد و جهان شاهد خشونت پلیس آمریکا در تعامل با دانشجویان بی دفاع و بازداشت آنها است.

 

سید عبدالملک الحوثی تصریح کرد: بازداشت و ارعاب دانشجویان در دانشگاههای آمریکا، بیش از هر چیزی شبیه حمله نظامی به آنهاست.

منبع: ایرنا
ارسال نظر: