دونالد ترامپ:

در انتخابات آمریکا تقلب صورت گرفته/ حامیان هیلاری "حیوان" هستند

کدخبر: 2068853

نامزد جنجالی جمهوری خواهان در توییتر خود مدعی شد در انتخابات قطعا به خاطر رسانه‌های دغل و تحریف‌کار که از هیلاری کلینتون حمایت می‌کنند، تقلب صورت گرفته است.

به گزارش گروه بین الملل « نسیم آنلاین » به نقل از یورو نیوز، در حالیکه کمتر از سه هفته به انتخابات ریاست جمهوری آمریکا باقی مانده، دونالد ترامپ نامزد جمهوریخواهان از تلاش برای تقلب در این انتخابات به نفع هیلاری کلینتون، نامزد دموکراتها سخن می گوید.

آقای ترامپ ۲۵ مهر ماه در توئیتر خود نوشت: در انتخابات قطعا به خاطر رسانه‌های دغل و تحریف‌کار که از هیلاری کلینتون حمایت می‌کنند، تقلب صورت گرفته؛ در عین حال در بسیاری از مراکز رای‌گیری نیز تقلب شده‌است.

او در توئیت دیگری نیز این اتهام را مطرح کرده و می‌گوید رسانه‌ها در همکاری با کلینتون و انتشار آنچه هرگز اتفاق نیافتده، مشغول تقلب در انتخابات هستند.

مایک پنس، معاون وی در پی این سخنان تاکید کرده است جمهوریخواهان نتیجۀ انتخابات روز هشتم نوامبر را خواهند پذیرفت. علیرغم اینکه معاون نامزد جمهوریخواهان در گفت و گو با ان بی سی تلاش کرده است فضا را آرام تر کند اما نامزد جمهوریخواهان به چند ساعت پس از این گفت و گو، بار دیگر با بیان اینکه "مسالۀ اعتبار انتخابات پیش رو سوال مهمی است" تلاش برای تقلب در این انتخابات را تکرار کرد.

این نخستین بار نیست که اتهام‌هایی نظیر آنچه اکنون بیان شده از سوی دونالد ترامپ مطرح می‌شود. او در میانه تابستان نیز مدعی شده بود ممکن است در این انتخابات "تقلب" صورت گیرد. ادعایی که در تاریخ معاصر رقابت‌های انتخاباتی آمریکا بی‌سابقه توصیف شده و با واکنش باراک اوباما، رئیس‌جمهوری آمریکا نیز روبه‌رو شد.

روز گذشته نیز رابی موک، مدیر ستاد انتخاباتی کلینتون، در واکنش به اتهام‌های تقلب گفت سازوکار انتخاباتی در ایالات متحده "عادلانه، آزاد و باز است… مردم را باید تشویق به شرکت در رای‌گیری کرد و نه اینکه همه‌چیز را زیر سوال برد، چون یکی نامزدها نگران است که در انتخابات شکست خواهد خورد".

همزمان، یکی از حوزه های تبلیغاتی نامزد جمهوریخواهان در کارولینای شمالی هدف پرتاب یک کوکتل مولوتف قرار گرفت و دچار آتش سوزی شد.

نامزد جمهوریخواهان بلافاصله پس از این آتش سوزی، با انتشار پیامی در توییتر خود انگشت اتهام را به سمت هیلاری کلینتون گرفته است. وی با بیان اینکه "حیواناتی که هیلاری کلینتون و دموکرات های کارولینای شمالی نمایندگان آنها هستند" این آتش سوزی را صورت داده اند، دموکرات ها را مسئول این حمله معرفی کرده است.

هیلاری کلینتون در واکنش، آتش زدن دفتر تبلیغاتی رقیب خود را محکوم کرده و آن را غیرقابل قبول خوانده است.

طی روزهای گذشته و پس از انتشار نوار ویدئویی سخنان رکیک دونالد ترامپ در مورد زنان و گفت و گوهایی زنانی که وی را به تعرض متهم می کردند، نظرسنجی ها از پیشی گرفتن هیلاری کلینتون سخن می گویند. در برخی از این نظرسنجی ها فاصلۀ نامزد دموکرات از نامزد جمهوریخواهان بیش از 11 درصد عنوان می شود. بر اساس این نظرسنجی ها هیلاری کلینتون از 48 درصد شانس برخوردار است اما دونالد ترامپ تنها 37 درصد شانس پیروزی در این انتخابات را دارد.

ارسال نظر: